info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Започна најдолгиот лет на патнички авион во светот

Започна најдолгиот лет на патнички авион во светот Авион од типот „Боинг 777“ на авиокомпанијата „Катар Ервејс“ денеска полета од аеродормот во Доха кон новозеландскиот град Оукленд, на досега најдолгиот лет на еден патнички авион во историјата. 5 февруари 2017 16:03 „Боинг...