Regnum Apart Hotel 5*, Банско, Бугарија

Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање) Executive Suite-една дневна соба со кујна и легло на спуштање и една спална соба со спален кревет. Executive Deluxe Suite- една дневна со кујна и со легло на спуштање и […]

Прочитај повеќе

Zara Hotel & Spa 4*, Банско, Бугарија

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар. Хотелот исто така […]

Прочитај повеќе

Grand Hotel Bansko 4*, Банско, Бугарија

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот. Капацитет: • 6 згради & 5 лифта; • 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²); • 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²); • 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 – 40 m²); • 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – […]

Прочитај повеќе

Hotel Strazhite 4*, Банско, Бугарија

Хотел Стражите 4* се наоѓа на 200м од гондолата и 1км до центарот на Банско. Составен од 3 спрата со 79 соби. Хотелот располага со: СПА, базен, фитнес, сауна, амам, ресторан, лоби, конференциска сала, wi-fi, продавница, сеф на рецепција, бар, лоби бар, пикадо, пинг понг, билјард, куглана, паркинг, ски гардероба, менувачница. Собите располагаат со: балкон, тоалет, клима, мини бар, телевизор, телефон, фен.   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИТЕ СЕ […]

Прочитај повеќе

Hotel Green Life 4*, Банско, Бугарија

Модерен хотел во прекрасно опкружување. Располага со ресторан, бар, конференциски сали, собна услуга, спа услуги. Се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин Локација: 2км од центарот на Банско, 700м од гондолата Опис на собите: вкупно 200 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, телефон, интернет, фен, бања, балкон http://www.greenlifehotel-bansko.bg/en/   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД  61,8МКД […]

Прочитај повеќе

Добивајте известувања

Дирекно во вашето сандаче