Вила Фиоре – Парга, Jонско море

Вила Фиоре, Парга, Јонско море Парга е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот Полуостров на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслинки, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи. Приближувајќи се кон градот, се гледа дека Парга […]

Прочитај повеќе

Вили Георгија, Василис, Гузелис, Тодорс, Неи Пори, Олимписка Ривиера

ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ   НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.   ВИЛА ГЕОРГИЈА на сама плажа, располага со 1/4 студио, апартман 1/3 + 2 со поглед према море и апартман дуплекс 1/3+1/3 за две фамилии (кревети грчки стандард), опремена кујна, ТВ, WI – FI, купатило, комфорни тераси и клима уред – (доплата по 5 € на […]

Прочитај повеќе

Вила Наташа Валентино – Полихроно, Касандра, Халкидики

Вила Наташа Валентино – Полихроно, Касандра, Халкидики Вила NATASS VALENTINO, А категорија, е една од најпопуларните вили во Полихрони, на 90 метри од морето и на 800м од центарот на во селото Полихроно на полуостровот Касандра, на Халкидики. Погодно за семејства со деца. Секој апартман е за 4 лица (2 возрасни + 2 деца). Целосно опремени. Бесплатен брз интернет 24/7 и безбеден оградена паркинг со 7 места, скара , затворен туш и 2 тушеви на […]

Прочитај повеќе

Вила Врахос – Каламици, Ситонија, Халкидики

Вила Врахос – Каламици, Ситонија, Халкидики Доколку ова лето барате волшебно место за вистински да се одморите, тогаш заминете во Каламитси, скриеното богатство на југоисточниот брег на полуостровот Ситонија. Тоа е најмалото место со најраскошната плажа…место за осамени, романтичари, уморни, заљубени…Има неколку улици, два супермаркети, неколку таверни…нема пошта, нема банка, но има душа и парче убавина подарено од Бога! Ех, Каламитси…Тука животот е безгрижен…тука со денови можете да уживате убаво стокмени во удобните лежалки без да  […]

Прочитај повеќе

Вила Iorana – Сарти, Ситонија, Халкидики

Вила Iorana – Сарти, Ситонија, Халкидики Vila Iorana се наоѓа во новиот дел на Сарти, на 40 метри од плажата. Вилата е изградена во 2017 година. Конфорни, луксузни и убаво опремени студија и апартмани се наоѓаат во спуштено приземје (сутерен), на прв и на втор спрат во вилата. Во понудата има двокреветни студија, двокреветни студија со помошен кревет и двокреветни апартмани со кауч на развлекување. Апартманите имаат две простории-спална соба со француски кревет и кујнски дел […]

Прочитај повеќе

Добивајте известувања

Дирекно во вашето сандаче