info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

ИТАЛИЈА ,, LA BELLA PUGLIA,, – 11ти Октомври

|Comments are Off
11ти – OКТОМВРИ ,, LA BELLA PUGLIA,,     Пулиа е една прекрасна област распространета на југот од Италија, област за кои некои велат дека ,,времето застанало,со население од околу 4 милиони жители од кои повеќето се населени во поголемите градови Бари, Бриндиз...

11ти Октомври – Истанбул

|Comments are Off
11ти Октомври – Истанбул   1 ден: 07.10.2017    (Сабота) БИТОЛА  –  ИСТАНБУЛ Поаѓање во 18.00 часот од пред спортската сала Младост. По граничните формалности продолжување за Истанбул преку Грција, со попатни одмори и ноќно возење…..   2 ден: 08.10.2017 (Недел...

КРИТ – 23.ОКТОМВРИ

|Comments are Off
КРИТ – 23.ОКТОМВРИ   Kрит настанато како последица на поместувањето на тлото, покрај туризмот – познато е и по производство на вино, маслини и маслиново масло, суво и свежо грозје, портокали…островото е долго 260 километри и широко од 12 до 60 километри, доде...

ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР 23ти – Октомври

|Comments are Off
ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР – 11ти Октомври 19.10.2017 – 24.10.2017 1. ден (19.10.2017) БИТОЛА / СКОПЈЕ – ЧАНАККАЛЕ Поаѓање од Битола пред Спортска сала Младост во 18;00 часот, (попатно Прилеп, Кавадарци, Неготино) поаѓање од Скопје од пред ВИП хотел во 18;30 ча...

ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР – 11ти Октомври

|Comments are Off
ПАМУККАЛЕ, КУШАДАСИ, ИЗМИР – 11ти Октомври 06.10.2017 – 11.10.2017 1. ден (06.10.2017) БИТОЛА / СКОПЈЕ – ЧАНАККАЛЕ Поаѓање од Битола пред Спортска сала Младост во 18;00 часот, (попатно Прилеп, Кавадарци, Неготино) поаѓање од Скопје од пред ВИП хотел во 18;30 ча...

11ти Октомври САНТОРИНИ

|Comments are Off
САНТОРИНИ – 11 ОКТОМВРИ     Монденски, незаборавен, традиционален…остров кој ќе ве остави без зди,најромантичниот остров на светот Санторини! Издигнувајќи се од сините води на Егејското море, тркалезниот архипелаг на вулкански острови, 200 ...

С А Н Д А Н С К И – 11 Октомври 2016

|Comments are Off
С А Н Д А Н С К И 08-11 Октомври 2016  1. ден 08 Октомври 2016 Состанок со групата во 5:30. Поаѓање за Сандански во 06:00 часот со попатни одмори. Царински формалности. Пристигнување во Сандански и сместување во хотелите по избор. Слободно време. Ноќевање. 2. ден 09 Октомври 2016...

БУДИМПЕШТА & ВИЕНА – 23.ОКТОМВРИ

|Comments are Off
БУДИМПЕШТА & ВИЕНА – 23.ОКТОМВРИ   1 ДЕН (20.10.2016 – четврток) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 16.00 часот. Поаѓање за Унгарија во 16.30 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Белград, Нови Сад…денско ...

МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-23.ОКТОМВРИ

|Comments are Off
МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-23.ОКТОМВРИ   1 ДЕН (20.10.’16 – четврток) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 07.00 часот. Поаѓање за Италија во 07.30 часот…патот преку води преку Ниш, Белград, Загреб, Трст, Венеција…денско и н...

Хотел Zara 4* Банско – 11ти Октомври

|Comments are Off
Хотел Zara 4* Банско Термин: 08.10-11.10.2016 Промо цена за резервација направена до 20.09.2016: Превоз + Сместување + All Inclusive =109€  по лице Редовна цена од 21.09.2016: Превоз+ Сместување + All Inclusive =119€ по лице 1 Ден.08.10.2016 (Сабота) Состанок на група. Тргнувањ...

НЕАПОЛ-СОРЕНТО-КАПРИ-11.ОКТОМВРИ

|Comments are Off
НЕАПОЛ-СОРЕНТО-КАПРИ-11.ОКТОМВРИ     ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО  1 ДЕН (07.10.’16 – петок) : БИТОЛА – ИГУМЕНИЦА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала во 14.30 часот. Поаѓање за Грција во 15.00 часот. Патот води преку г.п. Меџит...

ПРАГА – 11.ОКТОМВРИ

|Comments are Off
ПРАГА – 11.ОКТОМВРИ 1 ДЕН (07.10.’16 – петок) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала во 07.30 часот. Поаѓање за  Чешката Република во 08.00 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Белград, г.п.Келебија, Будимпешта, Братислава…Денско ...

БЕРЛИН & ПРАГА

|Comments are Off
БЕРЛИН & ПРАГА 1 ДЕН (22.10.’15 – четврток) : БИТОЛА Состанок на групата во 10.00 часот. Поаѓање за Чешката Република во 11.30 часот. Патот води преку Ниш, Белград, Будимпешта, Ѓиор, Братислава, Брно…Денско и ноќно патување со кратки попатни одмори. 2 ДЕН (23.10.’15...

11ти Октомври во Парга и Јонско Море

11Октомври на Јонско море Парга – Лефкада – Мецово 2 ноќи/ 3 Дена автобус Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 4 дена. Парга пак е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилиз...

11Октомври Банско

  11 Октомври ZARA HOTEL & SPA 4* Банско 10.10.2015 – 12.10.2015 2 НОЌЕВАЊА ПРЕВОЗ + СМЕСТУВАЊЕ + ALL INCLUSIVE = 79 € ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.10.2015 ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.10.2015=89€ 1 Ден.Состанок на група.Тргнување за Банско со...

Неапол-Соренто-Капри

 Неапол-Соренто-Капри   ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО 1 ДЕН (09.10.’15 – петок) : БИТОЛА – ИГУМЕНИЦА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала во 13.30 часот. Поаѓање за Грција во 14.00 часот. Патот води преку г.п. Меџитлија, Лерин, Кожани…пристигн...

Тоскана-Фиренца-Пиза

Уметност, историја, култура, гастрономија, вино, мода, сликовити пејсажи на магичната Тоскана и во нејзиното срце Фиренца, градот на Микеланџело, Леонардо Да Винчи, Донатело, Макијавели, Бокачо, Данте, Галилео Галилеј, Катерина Ди Медичи, Гучи и Кавали, колевката на „препородот...

Будимпешта-Виена

Кралската Палата, Рибарските бастиони, црквата Св.Матејаш, Цитаделата, мостовите на Дунав, базиликата Св.Стефан, Парламентот, Операта, Плоштадот на Хероите, музејот на „Старите Добри Мајстори“ и...