info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

ALL INCLUSIVE ФУРКА

|Comments are Off
  ALL INCLUSIVE Фурка Фурка-идеална плажа за фамилии со помали деца Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка...

Хотел Џени 3* – Сивири

|Comments are Off
Хотел  Џени   Siviri е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во ко...

Хотел Плаза 3* Ханиоти

Хотел Плаза 3* – Ханиоти Местоположба: хотел Plaza се наоѓа на прва линија, на 50 м. од плажа во Ханиоти на првиот крак на Халкидики. Хотелски содржини: хотелот располага со 25 соби, основен ресторан, бар, рецепција. Соби: собите се опремени со сателитска телевизија, клима,...

Хотел Ројал 3* Фурка

Одличен фамилијарен хотел лоциран на сама плажа во познатото туристичко место Фурка, на првиот крак Касандра.

Athos Palace 4*

ATHOS PALACE 4 * KALLITHEA – HALKIDIKI   Хотелот Athos Palace 4* се наоѓа на 2км од Калитеа, лоциран на крајбрежјето, со прекрасна песочна плажа, една од најубавите плажи на првиот крак Касандра. Хотелот располага со ресторан, а ла карт ресторан, лоби, бар, бар покрај базен,...

Calypso Hotel 2* Сивири

|Comments are Off
Calypso Hotel 2* Сивири     Хотел Calypso 2* се наоѓа во Сивири, на 400 м од плажа, а на 150 м од центарот на гратчето. Сивири се наоѓа од зпадната стрна на првиот крак има прекрасна плажа која многу пати е наградувана со плаво знаменце, ова мало место има многу таверни...

HANIOTI MELATRON 4*

|Comments are Off
HANIOTI MELATRON 4* Хотелот Hanioti Melatron 4* се наоѓа на 80 метри од плажа во близина на центарот на живото грчко селце Ханиоти, кое се наоѓа на 90 километри од Солун. На само 4 минути пешачење туристите можат да уживаат во многу бројните грчки продавници, таверни, бутиц...

Pallini Beach 4*

Pallini Beach 4* Hotel Pallini Beach 4* се наоѓа во Калитеа, на првиот крак Касандра, Халкидики. Лоциран на сама плажа, го прави овој објект погоден за релаксиран одмор. Плажата на Калитеа, со кристално чиста вода, ја прави идеална за фамилијарен одмор. Во самиот хоте...