info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

ALL INCLUSIVE ФУРКА

|Comments are Off
  ALL INCLUSIVE Фурка Фурка-идеална плажа за фамилии со помали деца Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка...

HANIOTI MELATRON 4*

|Comments are Off
HANIOTI MELATRON 4*   Хотелот Hanioti Melatron 4* се наоѓа на 80 метри од плажа во близина на центарот на живото грчко селце Ханиоти, кое се наоѓа на 90 километри од Солун. На само 4 минути пешачење туристите можат да уживаат во многу бројните грчки продавници, тав...

Athos Palace 4*

ATHOS PALACE 4 * KALLITHEA – HALKIDIKI   Положба: 2км од Калитеа Сместување: 599 соби (8 де лукс соби, 16 семејни и 16 делукс свити на две нивоа, 197 соби со поглед на море, 190 соби со поглед на планина). Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, телефон, радио, т...

Polihrono Beach Hotel 3* – Полихроно

|Comments are Off
Polihrono Beach Hotel 3* – Полихроно   Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња Услуга: Ноќевање со појадок Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа Сместување: Хотелот располага со ...

Хотел Maya Bay 3* – Калитеа

|Comments are Off
Хотел Maya Bay     Локација: Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра. Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти кои престојот во овој хотел ќе г...

Гранд Хотел 4* Ханиоти

|Comments are Off
  Гранд Хотел 4* Ханиоти     СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА До -30% за резервации до 31.03.2018 Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел: – 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање – 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање – 3* хотели: 1.50 € од соб...

Calypso Hotel 2* Сивири

|Comments are Off
Calypso Hotel 2* Сивири     Хотел Calypso 2* се наоѓа во Сивири, на 400 м од плажа, а на 150 м од центарот на гратчето. Сивири се наоѓа од зпадната стрна на првиот крак има прекрасна плажа која многу пати е наградувана со плаво знаменце, ова мало место има многу таверни...

Afitis Boutique Hotel 4*

Afitis Boutique Hotel 4*   Положба : во местото Афитис на плажа Сместување: 34 соби.Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ, сеф, мини бар, фен, телефон Услуга: полупансион (појадок и вечера) Содржини: ресторан, бар, ТВ сала, менувачница, доктор (на повик)...

Ammon Zeus 4*

  AMMON ZEUS 4* KALLITHEA – KASSANDRA     Хотелот Ammon Zeus 4* се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на првиот крак Касандра, Халкидики.  Дел од собите на овој хотел имаат еден од најубавите погледи на Егeјското море. Плажата во Калитеа на која се наоѓа овој хотел секој...

Sousouras Beach 3*

  Sousouras Beach 3*   Положба: се наоѓа во Ханиоти Сместување: хотелот располага со 77 соби, опремени со: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, минибар Услуга: полупансион (појадок и вечера) Содржини: рецепција, ресторан,бар на плажа, бар на ба...

Possidi Holidays 5*

  POSSIDI HOLIDAYS RESORT 5*   Локација : на 3 км од местото Посиди. Хотелот е на плажа. Капацитет : 115 соби и 11 суите Услуга: полупансион (појадок и вечера) Хотелски содржини : ресторан, 24 часа рецепција, сеф, тенис, сауна, фитнесс центар, СПА центар, масажа, ми...

Simantro Beach 4+*

Simantro Beach 4+*   Локација : на 8 км од Неа Фокеа, 80 км од Солун Капацитет : 325 соби Услуга: полупансион (појадок и вечера) Хотелски содржини : 2 отворени базени, затворен базен, детски базен, welness, масажа, ресторан, таверна, бар, беацх бар, поол бар, дискотека, рент...

Portes Beach 4*

Portes Beach 4*   Положба: 5 км од Неа Модања и 2 км од Неа Потидеа Сместување: 183 соби. Собите се опремени со бања, фен, сеф, балкон, клима уред, телефон, фрижидер, ТВ, радио Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено Содржини: ресторани, продавница...

Хотел Плаза 3* Ханиоти

Хотел Плаза 3* – Ханиоти Местоположба: хотел Plaza се наоѓа на прва линија, на 50 м. од плажа во Ханиоти на првиот крак на Халкидики. Хотелски содржини: хотелот располага со 25 соби, основен ресторан, бар, рецепција. Соби: собите се опремени со сателитска телевизија, клима,...

Olympic Kosma 3* Ханиоти

|Comments are Off
Olympic Kosma 3* Ханиоти   Положба: 500м од центар на Ханиоти, 85км од Солун Сместување: 145 соби Собите се опремени со: клима, сателитска ТВ, фен, фрижидер, балкон, туш тоалет. Услуга: се вклучено Содржини: ресторан, бар покрај базен, 24 часа рецепција, лифт, сеф,...

Хотел Jenny 3* – Сивири

Хотел Jenny 3* – Сивири Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со...

Pallini Beach 4*

Pallini Beach 4* Hotel Pallini Beach 4* се наоѓа во Калитеа, на првиот крак Касандра, Халкидики. Лоциран на сама плажа, го прави овој објект погоден за релаксиран одмор. Плажата на Калитеа, со кристално чиста вода, ја прави идеална за фамилијарен одмор. Во самиот хоте...

First Minute Corner

|Comments are Off
FIRST  MINUTE CORNER   Last Minute Понуди за наредна недела Секој Понеделник Објавено 06/06/2018 Неодоливо НИСКИ  цени нови понуди на ПОПУСТ Термин Бр.на ноќи Име на објект Локација Тип на студио Цена Линк до понуда 14/06 7 Вила Авра Лаганас 1/2 109 Еур по лице пакет...