info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Lucky 5*

|Comments are Off
Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата. Опис на соби: Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со...

Regnum Apart Hotel 5*

|Comments are Off
Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)...

Casa Karina 4*

|Comments are Off
Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Ка...

Astera 4*

|Comments are Off
Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана. Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел...

Zara Hotel & Spa 4*

|Comments are Off
Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и погл...

Hot Springs Medical & Spa Hotel 4*

|Comments are Off
Hot Springs Medical & Spa Hotel 4* Бања, (во близина на Банско) Цените се валидни во периодот 04.02.2018 – 20.12.2018 (Освен за национални и религиозни празници)   Полупансион, цена по лице на ден 04.02-05.04 06.04-14.04 15.04-14.06 15.06-12.07 Петок...

Пирин Голф&Spa 5* Банско

|Comments are Off
Пирин Голф&Spa 5* Банско   Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско. Капацитет : Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и...

ORPHEUS 4* – Bansko

|Comments are Off
ORPHEUS 4* – Bansko     Мал удобен хотел – кој се состои од 4 згради. Хотелот располага со просторни, удобни соби со сателитска ТВ, ресторан, бар, СПА, интернет. Идеален хотел за фамилијарен одмор. Локација Град Банско на 2 км од Гондола Лифтот. Услуга Ноќевање со...

St.George Ski&Spa Bansko

|Comments are Off
Хотел St.George&Ski and Spa   St George & Spa Hotel е лукзузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и...

Astera 4 * Bansko

|Comments are Off
Хотел Астера 4 * Банско Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200 метри од гондолата во Банско, и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар , Wi-fi , и куглана.   Спа Центарот на Хотел Астера има одел за психо и ароматерапиј...

Regnum apart 5*

Опкружен е со прекрасна природа и со својот единствен дизајн доминира во областа. Хотелот е идеално место за одмор и рекреација. Во секое од луксузно опремените студиа, еднособните и двособните апартмани ќе се чувствувате како во сказна за време на В...

VIHREN PALACE 4*

 VIHREN PALACE 4*     Хотелот се состои од зграда на пет спрата и поседува конфортни и просторни соби со кујна, a la carte мени,ресторан,меана,бар,ноќни клуб,интернет,спа центар(затворен базен,сауна,хамам,џакузи) квалитетна услуга. Хотелот е на 500 метра од центарот н...

ASPEN RESORT GOLF, SKI&SPA 3+

Апартманскиот комплекс „Аспен Ресорт Голф, Ски и Спа” се наоѓа во месноста Бетоловото, на 10 км од светски познатиот ски центар Банско. Располага со 4 згради во кои на располагање на гостите им се комфорно опремени апартмани и студија ...

Хотел Мountain Romance 3*

Хотел Mountain romance 3*     Локација: 600м од центарот на Банско и околу 500-600м од Гондола Лифт. Хотелот е изграен во 2007 година, а реновиран во 2015. Капацитет: 6 ката • 8 studios (max. 2+1/3 persons, 20 m²) • 8 1- bedroom apartments (max. 2+2/4 лица, 40 m²) • 4...

BANSKO SPA&HOLIDAYS 4*

Банско Спа и Холидејс се наоѓа во западниот дел на ски ресортот Банско и пружа величествена глетка кон трите планини Рила, Пирин и Родопи

Kempinski Grand Arena 5*

Главен ресторан “Gallery”, италијански ресторан “Coma Prima”, суши бар, лоби бар, Bella Vista лонџ, витамин бар, егзекјутив клуб, СПА и велнес центар, затворен базен, сауна, Џакузи, парна бања, солариум, фитнес, менувачница, ски остава, безжичен интернет, занимална соб...

CASA KARINA 4*

Лоциран е на околу 250 метри од паркот Пирин, на 100 метри од жичарницата и околу 1000 метри од центарот.

Park Hotel Gardenia 4*

Park Hotel Gardenia 4* – Банско     Хотелот се наоѓа на 1 км од центарот на Банско и на 200 метра од гондолата. Располага со 126 соби: двокреветни ( ~ 20-25 м2 ), апартмани со 1 спална ( ~ 35-50 м2 ) ,Апартман со 2 спални  мин 4 лица            ( ~ 80-100 м2...

PERUN HOTEL & Platinum Casino 4* – Bansko

|Comments are Off
PERUN HOTEL & Platinum Casino 4* – Bansko   Лоциран на 650 метри од Гондолата, Hotel Perun & Platinum Casino нуди надворешен и внатрешен базен, сауна, турска бања и фитнес центар бесплатно. Спа и Масажите се доплаќаат. Бесплатен приватен паркинг и бесплатен...

Maria Antoaneta Residence 3*

|Comments are Off
Maria Antoaneta Residence 3*   Се наоѓа во близина на реката, Марија-Антоанета е на само 3 минути пешачење од локалните ски-лифтови и Банско Мол. На имотот има голема тераса со градина со сезонски отворен базен. Сите единици имаат бања и телевизор со рамен екран со кабелск...

STRAZHITE 4*

STRAZHITE 4*     Хотелот Стражите е комбинација на бугарска архитектура со модерни содржини, се наоѓа на прекрасна локација во близина на ски гондолата во Банско. Се состои од една зграда на три спрата со пространи удобни соби, ресторан, барови, продавници, интерн...

Pirin Bansko 4*

|Comments are Off
PIRIN BANSKO / 4* / BANSKO   Хотел Pirin има одлична локација во центарот на ски центарот Банско и нуди одлична услуга во традиционален стил. Може да уживате во вкусната храна на локалната и интернациоаналната кујна во меаната, да се расположите во ноќниот клуб или д...

EVELINA PALACE / 4* / BANSKO

|Comments are Off
EVELINA PALACE / 4* / BANSKO   Хотелот Evelina Palace е сместен во шармантниот дел од Банско, на западната страна од реката Глазне. Се наоѓа на главниот пат до ски лифтот и на околу 100 метри од центарот на градот. На гостите им е на располагање бесплатен превоз ...

MPM HOTEL SPORT / 4* / BANSKO

|Comments are Off
MPM HOTEL SPORT / 4* / BANSKO   Хотелот нуди вкупно 119 соби: Студио, апартмани со една спална и апартмани со две спани(мазонети) Студијата содржат: француски лежај, кујна(фрижидер,апарат за кафе), сателитска телевизија,фен за коса,сеф,тоалет. Апартман со една спална -дневна...

Sv. Ivan Rislki 4*

Хотел Св.Иван Рилски е сместен во подножјето на Пирин планина , во непосредна близина на ски лифтовите и ски пистите во Банско.

Lucky Bansko 5*

Луксузниот Хотел со 5 ѕвезди “LUCKY BANSKO “ нуди пространи и удобно опремени соби со Wi-Fi. Хотелот нуди домашна и интернационална кујна во софистицираниот ресторан,и луксузнен спа центар со користење на француск...

Sunrise 4*

|Comments are Off
Sunrise 4*     Санрајз Парк и Спа комплексот се наоѓа на неколку минути од влезот на најблиската ски слифт станица во Банско. Сместувачките капацитети се опремени на база на природни материјали,а бесплатниот безжичен интернет е достапен во јавните простори...

Хотел Терра Комплекс 4*

TERRA COMPLEX 4* се наоѓа во Разлог, 7 км оддалечен од Банско, комплексот е составен од три згради: ПИРИН, РИЛА и РОДОПИ ПИРИН ХАУС е централната зграда на комплексот. Во неа, освен хотелски соби и апартмани се наоѓаат и сите заеднички хотелски делови: рецепција, лоби ба...

Hotel Zara & Spa 4* Банско

|Comments are Off
Hotel Zara & Spa 4* Хотел Зара & Спа е ново изграден хотел 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско.  Хотелот нуди бесплатен Wi fi , секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, то...