info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

8ми Септември на Лефкада

|Comments are Off
    8 ми Септември на Лефкада и Јонско море Лефкада – Парга – Мецово 2 ноќи / 3 Дена автобус Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 3 дена.  Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на к...

Лето Малта 2017

|Comments are Off
МАЛТА СО АВИОН ТЕРМИНИ 14,21 И 28 ЈУЛИ И 04 АВГУСТ – 8 ДЕНА/7 НОЌЕВАЊА Малта е прекрасна дестинација со тиркизно море, добри плажи, богато културно наследство, архитектура која воодушевува, голем избор на различни ресторани и локали за динамичен ноќен провод. На Малта се ...

ALL INCLUSIVE ФУРКА

|Comments are Off
  ALL INCLUSIVE Фурка Фурка-идеална плажа за фамилии со помали деца Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка...

Пакет со авион КРИТ, РОДОС И САНТОРИНИ

|Comments are Off
ЛЕТО 2017 – Чартер лет од Солун за Крит, Родос и Санторини   * Пакет аранжмани со вклучени авио билети, аеродромски карти и трансфер до избраниот хотел… *Цена се однесува за пакет аранжман по лице за 7 ноќи со вклучен авио билет и трансфер до избраниот хотел Чартер летови од...

Last Minute Corner

|Comments are Off
ULTRA LAST  MINUTE CORNER    Искористете ги НЕВЕРОЈАТНИТЕ ЦЕНИ за одредени термини од Лето 2017 Ultra Last Minute Понуди Секој ден Објавено 19/09/2017 нови понуди на ПОПУСТ Термин Бр.на ноќи Име на објект Локација Тип на студио Цена Линк до понуда 21/09/20...

Неа Флогита – Konstantinos&Despina

|Comments are Off
Неа Флогита – Konstantinos&Despina Неа Флогита е позната по долгата песочна плажа и бројните поплочени патеки идеални за луѓето кои сакаат да шетаат. На самата плажа, но и во селцето се лоцирани повеќе традиционални таверни, барови и ресторани кои ќе ги задоволат си...

ТАСОС 2017

|Comments are Off
Liolios Studios & Apartments – Skala Potamia (Golden Beach)   Категорија: Апартманско сместување Област: Остров Тасос, Грција Град: Скала Потамиа Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на неполни 2 минути од плажа Тип н...

СИВИРИ – Vila Sirtaki

|Comments are Off
СИВИРИ – Vila Sirtaki     Сивири е туристичко место кое се наоѓа во југозападниот дел на Касандра Полуостров во Халкидики, меѓу Kassandria и Fourka околу 82 км од аеродромот во Солун. Тоа е добро позната по својата добро организирана плажа  и по богатата фло...

Останати вили Полихроно

|Comments are Off
ПОЛИХРОНО – Vila Meri   Полихроно, мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Преку летото бројот на туристи е далеку поголем. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од...

Пефкохори

Пефкохори   ПЕФКОХОРИ се наоѓа во југо источниот дел на полустровот Касандра и името го добил по боровите дрва кои ги има во изобилство во планината во областа.  Градот е најголем во оваа област и е главен град на општината Паљури. Во градот има традиционални грчки таверни...

Вила Атина – Паралија

|Comments are Off
Вила Атина     ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не...

Ксамил – Албанија

|Comments are Off
Ксамил -Албанија   Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливањ...

Останати Вили Врахос

|Comments are Off
Останати Вили Врахос Вила White Sands А кат Врахос на сама плажа Врахос 2017   Цени по студио                                      – 7% ПОПУСТ  до 01.05.2017           Вила White Sands А кат Врахос на сама плажа Maj Јуни Jули Август Септември 16 23 30 06 13 20 27 05 13 21...

Неа Потидеа

|Comments are Off
НЕА ПОТИДЕА   Вила ЛИТЕА ХАУС се наоѓа на сама плажа, располага со 1/3 студија и 1/4 апартмани (1 посебна спална+2 кревети во кујна). Сите соби и апартмани се опремени со сопствена кујна, купатило, тераса, ТВ и клима уред. Во цената е вклучено користење на климата и WI-F...

Вила Вергина – Ханиоти

|Comments are Off
Вила Вергина Ханиоти   ХАНИОТИ е многу живописно место на Халкидики , се наоѓа на само час возење од Солун. По пристигнувањето секој посетител ќе биде воодушевен од овој мал живописен рај,  кој е изграден да се грижи за потребите  дури  и на најпребирливите посет...

Лептокарија

|Comments are Off
   Лептокарија   Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандард...

Неи Пори

|Comments are Off
Неи Пори Најјужното местенце во регионот Пиериа, на само 3 часа со автомобил од Скопје и Битола е Неи Пори. Ако сте во потрага по одмор од градскиот метеж и стресот, ова е вистинското место за вас. Сместено е во подножјето на планината на боговите – Олимп. Самото место се состо...

Афитос Касандра

|Comments are Off
Афитос, според многумина најшармантното амбиентално селце на Халкидики. Зошто е толку популарно и посетено од илјадници туристи од најразлична националност и возраст ќе сватите кога ќе се најдете на тесните улички помеѓу камените куќи и многуте дуќани и таверни од каде ѕиркаа...

Канали-Превеза

|Comments are Off
Канали-Превеза   Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос. Маргарита Апартмани се наоѓаат на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис. Вилата располага со прекрасен голем двор со маслино...

Калитеа

|Comments are Off
Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва В...

Лефкада Агиос Никитaс

  Лефкада – Агиос Никитас Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на кар...

Парга

Парга - убава плажа, богат ноќен живот, гостопримливи домаќини,комфорни вили, најбараната дестинација за летување веќе 4та година, проверете зошто...

Лефкада Нидри

Лефкада – Нидри Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокт...

Лефкада Катизма

Лефкада – Катизма-Агиос Никитас  <script src=”https://client3860.idosell.com/widget/script/loadScriptsForOwnPage?1507706043″></script>   Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалониј...

Лефкада – Никиана

Лефкада – Никиана   Зошто ја одбравме за Вас Вила Порто Фино во местенцето Никиана на Лефкада?! – одличен квалитет со 4 креветни студија идеални за фамилии – приватна плажа во непосредна близина на само 20м без гужви и галама – иделана позициј...

Фурка

|Comments are Off
Место богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини.