info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Магичната Кина

|Comments are Off
Магичната Кина Шангај – Пекинг Датум: 27.04.2018 – 05.05.2018 9 дена /6ноќи+авионски превоз+трансфер+екскурзии+претставник     Ден 1:   27.04.2018         Скопје –Истанбул Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во Скопје, два часа пред лет. Полетување...

Поклоничко патување Острошки манастир

|Comments are Off
Поклоничко патување Острошки Манастир  Будва-Котор-Острог 3 дена/ 1 ноќевање 1 ден: 11.05.2018 Петок Поаѓање за Будва од Битола на паркингот Спортска сала во 20.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Р.Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори. 2 ден:...

Будимпешта – Сент Андреа – Виена … СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА!

|Comments are Off
1ви Мај  Будимпешта – Сент Андреа – Виена   Термин 28 Април 1 ден  28.04.2017 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок  на групата на паркингот спроти салата Борис Трајковски во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни...

Викенд во Белград и Нови Сад

|Comments are Off
Викенд во  Белград БЕЛГРАД –  е главен град на српската култура, образование, наука и економијата. Како резултат на својата бурна историја, Белград со векови бил дом на многу националности. Тој е еден од најстарите градови во Европа, и денес има население од околу 2 мил...

САРАЕВО – 1-ви МАЈ

|Comments are Off
САРАЕВО-МОСТАР Термин : 29.04-01.05.2017 Град во кој дури и странци може да се чувствуваат како дома. Ниту е географски експанзивен ниту карактеризира со големи згради, овој град задржува одреден шарм со изобилство на прекрасно кафе, почит, традиција и г...

1vi Maj – ВЕНЕЦИЈА со ФИРЕНЦА и ВЕРОНА

|Comments are Off
ВЕНЕЦИЈА со ФИРЕНЦА и ВЕРОНА   28. Април (петок) СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 14:00 часот. Поаѓање за Венеција во 14.30 часот.Се патува преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор...

1vi Maj ХИСАР – Бугарија

|Comments are Off
ХИСАР – Бугарија     1. ден  (28.04.2017)            БИТОЛА-СКОПЈЕ-ХИСАР Поаѓање од Битола пред Спортска сала Младост во 20;00 часот, (попатно Прилеп, Кавадарци, Неготино) поаѓање од Скопје од пред ВИП хотел во 23;30 часот  попатни одмори, царински формалнос...

24ти Мај КУШАДАСИ – ПАМУККАЛЕ- ЕФЕС

|Comments are Off
КУШАДАСИ – ПАМУККАЛЕ- ЕФЕС    1. ден  (23.05.2017)            БИТОЛА / СКОПЈЕ – ЧАНАККАЛЕ Поаѓање од Битола пред Спортска сала Младост во 18;00 часот, (попатно Прилеп, Кавадарци, Неготино) поаѓање од Скопје од пред ВИП хотел во 18;30 часот (попатно Велес) п...

1ви Мај Истанбул

|Comments are Off
1ви Мај Истанбул   1. ДЕН (28.04.2017 – петок ) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 17.30. Поаѓање за Турција во 18.00 часот. Патот води преку г.п. Меџитлија, Лерин, Воден, Солун, Кавала, Александрополис, г...

1ви Мај Атина

|Comments are Off
***1ви Мај Атина***(Пелопонез-Сунион-Пиреа- Св.Петка )   Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економск...