info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

EVELINA PALACE / 4* / BANSKO

 

Хотелот Evelina Palace е сместен во шармантниот дел од Банско, на западната страна од реката Глазне. Се наоѓа на главниот пат до ски лифтот и на околу 100 метри од центарот на градот.

На гостите им е на располагање бесплатен превоз до ски лифтот.

Хотелот е изграден во традиционален бугарски стил. Опремен е со мебел и содржини кои прават топол и пријатен амбиент.

Во хотелскиот ресторан се служат морски специјалитети во медитерански стил и типична бугарска храна.

Спортскиот бар нуди разновидни коктели додека се прикажуваат спортски канали, а со пријателите може да изиграте некоја партија пинг – понг. Барот во лобито располага со бежичен интернет, кафе и богата понуда на коктели и други пијалоци.

Може да запливате во еден од најголемите базени во регионот, да го користите фитнес центарот и сауната или да се опуштите во турската бања.

Во текот на летните месеци, опуштете се во летната градина со скара и детски игралиште.

EVELINA PALACE 4* – Bansko
http://www.evelinapalace.eu/en/
Early bookings:
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 10.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 10.12.2017
Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за резервации со престој во периоди 01.12.-22.12.2017 и 13.01.-26.01.2018 и 19.02-31.03.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
BED AND BREAKFAST
DBL-минимум 2; максимум 2+1/3 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.17 27.12-02.01.18 03.01-12.01.18 13.01-31.01.18 01.02-11.02.18
По лице во DBL BB 22,0 26,4 48,4 26,4 22,0 26,4
SGL ROOM 33,0 39,6 72,6 39,6 33,0 39,6
DBL ROOM 44,0 52,8 96,8 52,8 44,0 52,8
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Person/ 59,4 71,3 130,7 71,3 59,4 71,3
1 adult+ 1 Chd (4-13,99) 33,0 39,6 72,6 39,6 33,0 39,6
1 adult+ 2 Chd (4-13,99) 39,6 47,5 87,1 47,5 39,6 47,5
2 adults + 1 Chd (4-13,99) 50,6 60,7 111,3 60,7 50,6 60,7
STUDIO-минимум 2; максимум 2+2/3+1/4 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.17 27.12-02.01.18 03.01-12.01.18 13.01-31.01.18 01.02-11.02.18
По лице во STUDIO BB 27,5 31,9 53,9 31,9 27,5 31,9
Наем на STUDIO /2 Person/ 55,0 63,8 107,8 63,8 55,0 63,8
STUDIO + EXTRA BED /3 Person/ 74,3 86,1 145,5 86,1 74,3 86,1
STUDIO + 2 EXTRA BEDS /4 Person/ 93,5 108,5 183,3 108,5 93,5 108,5
1 adult+ 1 Chd (4-13,99) 41,3 47,9 80,9 47,9 41,3 47,9
1 adult+ 2 Chd (4-13,99) 49,5 57,4 97,0 57,4 49,5 57,4
2 adult+ 1 Chd (4-13,99) 63,3 73,4 124,0 73,4 63,3 73,4
2 adults + 2 Chd (4-13,99) 71,5 82,9 140,1 82,9 71,5 82,9
3 adults + 1 Chd (4-13,99) 90,8 105,3 177,9 105,3 90,8 105,3
HALF BOARD
DBL-минимум 2; максимум 2+1/3 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.17 27.12-02.01.18 03.01-12.01.18 13.01-31.01.18 01.02-11.02.18
По лице во DBL HB 28,6 33,0 55,0 33,0 28,6 33,0
SGL ROOM 39,6 46,2 79,2 46,2 39,6 46,2
DBL ROOM 57,2 66,0 110,0 66,0 57,2 66,0
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Person/ 79,2 91,1 150,5 91,1 79,2 91,1
1 adult+ 1 Chd (4-13,99) 42,9 49,5 82,5 49,5 42,9 49,5
1 adult+ 2 Chd (4-13,99) 52,8 60,7 100,3 60,7 52,8 60,7
2 adults + 1 Chd (4-13,99) 67,1 77,2 127,8 77,2 67,1 77,2
STUDIO-минимум 2; максимум 2+2/3+1/4 01.12-22.12.17;
12.02-31.03.18
23.12-26.12.17 27.12-02.01.18 03.01-12.01.18 13.01-31.01.18 01.02-11.02.18
По лице во STUDIO HB 34,1 38,5 60,5 38,5 34,1 38,5
Наем на STUDIO (2 Adult) 68,2 77,0 121,0 77,0 68,2 77,0
STUDIO /3 adults/ 94,1 105,9 165,3 105,9 94,1 105,9
STUDIO /4 adults/ 119,9 134,9 209,7 134,9 119,9 134,9
1 adult+ 1 Chd (4-13,99) 51,2 57,8 90,8 57,8 51,2 57,8
1 adult+ 2 Chd (4-13,99) 62,7 70,6 110,2 70,6 62,7 70,6
2 adult+ 1 Chd (4-13,99) 79,8 89,9 140,5 89,9 79,8 89,9
2 adults + 2 Chd (4-13,99) 91,3 102,7 159,9 102,7 91,3 102,7
3 adults + 1 Chd (4-13,99) 113,9 128,4 201,0 128,4 113,9 128,4
Доплата за Новогодишна Вечера возрасен / за дете 4-13,99 ЗАДОЛЖИТЕЛНО 75 / 40
Доплата за Божиќна вечера возрасен / за дете 4-13,99
НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
30 / 20
Минимум престој во ноќи 1 1 3 1 1 1
Release 7 10 28 10 10 7
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
5 5 21 5 5 5
Пенали за отказ на резервација
(во ноќи) of bookigs
1 1 2 1 1 1
Пенали за NO show 1 2 2 2 2 1
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.          
хотел
Контакт телефон на рецепсија: +359 878 196 031
Контакт Email: еvelinapalace@mail.bg
Контакт телефон: +359 0878 196 043
Контакт Факс: +359 7498 / 64 – 30

далечина од

Далечина од центарот: 100 m
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Сауна
Ресторан
Хемиско чистење
Спортска сала
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Продавница за подароци
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Јавање коњи
Риболов
Игралишта за деца
Планинарење

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.8381
Y координати: 23.4836

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Џакузи
Сауна (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум