info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

23-ти Октомври Будва-Дубровник-Острог

 

1 ден: 20.10.2017 Петок Поаѓање за Будва од Битола на паркингот Спортска сала во 20.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Р.Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори.

2 ден: 21.10.2017 Сабота Пристигнување во Будва во претпладневните часови (кафе-пауза и фотографирање на Св. Стефан-едно од најмонденските остров-летувалишта на Јадранското море), сместување во хотел 3*. Попладнето прошетка по стариот град и можност за шопинг со како и посета на Котор (кратка пауза за прошетка по стариот град) Вечерта свечена вечера со музика. Ноќевање1.

3 ден: 22.10.2017 Недела По појадокот заминување на целодневен факултативен излет до Дубровник преку Тиват со траект. Прошетка низ стариот дел на градот Дубровник: Страдун, Кнежев двор, Дубровачките градски зидини, статуата на Св.Влах-заштитникот на градот, Катедралата Вознесение на Дева Марија…Попладне враќање во Будва . Ноќевање2.

4 ден: 23.10. Понеделник Појадок. По појадокот заминување на излет до манастирот Острог-сместен во височините на планината Острошка греда во близина на Даниловград (основан од митрополит Василије-светец и чудотворец во 17-от век со можност да се поклоните на моштите на светецот). Слободно време за негово разгледување. После посетата на манастирот организиран ручек со специјалет јагнешко печење – факултативно. Попладне поаѓање за Македонија со попатни одмори. Пристигнување во Битола во доцните вечерните часови.

ЦЕНА: 79 евра (4.898,00 денари) со можност за плаќање на рати

Во цената се пресметани следните услуги:

  • Превоз со туристички автобус на дадената релација
  • Свечена вечера
  • Сместување во хотел во Будва на база две ноќевања со појадок
  • Излет до манастирот Св.Василије Острошки (вклучен трансфер со комби до манастирот)
  • Посета на Св.Стефан
  • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

  • Влезници за посети
  • Излет до Дубровник со професионален водич 10 Еур
  • Патничко осигурување

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. Ариес

dubr3

dubr1