info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

 

 

8 ми Септември на Лефкада и Јонско море

Лефкада – Парга – Мецово

2 ноќи / 3 Дена автобус

Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 3 дена.  Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја… Мецово е едно од најубавите планински места во Грција.

1 ден 08.09.2017 – Петок ( Битола – Јанина – Лефкада)

Состанок на групата во 05,00 пред Спортска сала Битола . Поаѓање према Лефкада во 05:30 ч. преку граничен премин Меџитлија. Возење со попатни паузи за освежување. Попатна посета на хипермаркетите Џамбо и Икеа во Јанина со можност за шопинг. Пристигнување во Лефкада во пладневните часови. Сместување во објектите. Можност за разгледување на местенцето прошетка по нејзините тесни улички и амбиентални продавници и ресторани. Можност за гала вечера со музика 15 Еур- факултативо.Ноќевање 1.

2 ден 09.09,2016 Сабота (  Лефкада – Крстарење )

Можност за организирано крстарење и  екскурзија Лефкада во 10,00 часот (факултативно 15 Еур). Разглед на островот од неговите две страни , со прекрасната природа, надалеку прочуените плажи и крајбрежја, како и островотите Меганиси, Итака, и Скорпиос, единствениот приватен остров во Грција, во сопственост на Аристотелис Оназис и неговата фамилија. Можност за ручек во бродот или рибен ресторан-таверна. Враќање во Нидри. Ноќевање 2.

 

3 ден 10.09,2017 Недела  (Лефкада – Парга – Мецово – Битола)

Заминување кон Парга и можност да се разгледа прекрасното приморско гратче со амбиентална медитеранска убавина. Заминување  Мецово – карактеристично планиско место, ко плени со својата автентичност и зачувана стара архитектура. Можност за посета на прекрасните цркви и манастири во местото како можност за ручек на карактеристичните влашки јадења – факултативно. Заминување за Битола. Пристигнување во Битола во вечерните часови.

Цена: 59 Еур/ 3.650 мкд во 1/2 , 1/3 и 1/4 студија

со можност за плаќање на 3 рати со кредитна картичка

Деца 2-12 години со 2 возрасни 1900 денари

Сопствен превоз – 900 денари од цената.

Цената на аранжманот вклучува:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • 2 ноќевања  во апартмани Нидри  ( ТВ, интернет) во 1/2, 1/3 и ¼ студија
  • Водич на Парга, Лефкада и Мецово
  • Организација на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Патничко осигурување
  • Факултативни излети и влезници
  • (Лефкада со брод 15 Еур)
  • Индивидуални трошоци на патниците

Важат Општите услови на патување на СКТМ

 

Registrations

Формулар за туристичка виза за Канада

 
Пополнете го формуларот и очекувајте нашите консултанти да ве повикаат за повеќе детаљи околу потребни документи, исполнување на услови и целокупната понатамошна постапка. За повеќе информации јавете се на 047224155.
Ариес Виза Центар
Password must be at least 7 characters long.
Navedete vrska, ime i prezime i data na ragjanje na sopatniokot
Ako odgovorot e da, navedete datumi koga ste prestojuvale od/do...
Ako odgovorot e da, navedete datum i pricina za odbivanjeto
Ako odgovorot e da navedete koga aplikacijata e podnesena i do kade e procesot za odobruvanje
Ime i prezime, data i mesto na raganje na tatkoto i majkata
Ako odgovorot e da, navedete koj i kade se naogja
Ako odgovorot e da, navedete kade i koga ste ziveele vo Kanada
Dokaz za srodstvo prestavuva dokument vo koj se gleda povrzanosta (izvodi od maticna kniga na rodeni)
Za sekoj tip na vrabotuvanje e potrebno da dostavite dokaz (potvrda od rabota, M1M2, dogovor za otkup na zemjodelski proizvodi i slicno)
Navedete so sto se zanimavate
Navedete od kogo i kako?
Navedete kade i vo koj period ste patuvale vo stranstvo

Почитувани, Вашите податоци ќе бидат искористени само за потребите на апликацијата за виза и грижливо чувани од трети лица. Ви благодариме за довербата.

Please login to view this page.
Please login to view this page.
Please login to view this page.