info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

8ми Март

Валона- Драч- Тирана

Програма: Автобус / 2 дена – бус/ 1 ноќевање со појадок + СВЕЧЕНА ВЕЧЕРА

1 ден: 10.03.2018 Сабота/Битола–Валона

Состанок на групата на Спортска Сала Битола во 04.30 часот. Поаѓање за Валона.  Пристигнување во Валона во пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за прошетка и индивидуални активности. Свечена вечера. Ноќевање 1.

2 ден: 11.03.2018 Недела   Валона – Тирана – Битола

Појадок. Заминување за Тирана со попатни паузи за одмор и разглед на туристичкиот дел на Драч, разглед на Тирана со локален водич Поаѓање од центарот на градот пеш и разглед на: Народниот Музеј, плоштадот Скендер Бег, се пролжува по булеварот на Националниот Херој со посета на Парламентот, Владата, Кралската Палата, националната Радио-Телевизија како и посета на трговскиот центар Тег. Заминување за Битола и пристигнување во вечерните часови.

Цена на аранжманот: : 70 Еур / 4,340 мкд

Деца 2-12 години 49 Еур. Можност за плаќање на рати со кредитна картица.

 

 

Цената на аранжманот вклучува:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • Хотелско сместување Валона  1 ПОЛУПАНСИОН (доручек+вечера)

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g678774-d3208746-Reviews-Hotel_Monte_Carlo-Vlore_Vlore_County.html

  • Организиран панорамски разглед на Валона, Драч и Тирана
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Влезници за музеите и културно историските споменици
  • Патничко осигурување
  • Доплата за повратен трансфер во МК: Скопје и Велес 10 Еур/лице, Прилеп, Охрид и Кавадарци 5 Еур/лице

 

За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Ариес