info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 дена/ секоја Сабота
Локација: Афитос, Касандра
Цена: од 69 Еур/ наем на студио
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Афитос 2017

 

Афитос, според многумина најшармантното амбиентално селце  на Халкидики… Зошто е толку популарно и посетено од илјадници туристи, од најразлична националност и возраст, ќе сватите кога ќе се најдете на тесните улички, помеѓу  камените куќи, и многуте дуќани и таверни од каде ѕиркаат насмеаните лица на локалните продавачи. Од останатите места се разликува по архитектурата, по камените куќи, по традиционалните таверни, по улиците со калдрма… Водата е кристално чиста и топла, а плажите песочни, што го прави одличен избор за семејства, млади луѓе, парови, за сите…

Афитос претставува карпест „балкон“ од кој има неодолив, запрепастувачки поглед кон заливот Торонеос и кон прекрасното сино море и небо.Има многу сместувачки капацитети, како апартмани и хотели, и е полно од почетокот на месец мај па сѐ до крајот на октомври.

Вила Врахос Б кат – Афитос, преставува еден од објектите на најдобрата локација во местенцето. Сместена е во најатрактивниот дел, на позиција од каде морето ви е како на дланка… Поглед од кој застанува здивот и се врежува во сеќавање засекогаш. Во склопот на вилата има одлична таверна, симпатична кафетерија, искусни сопственици кои се занимават со туризам повеќе од 50 години. Располага со двокреветни и трокреветни студија, како и неколку четворокреветни апартмани опремени со кујна, фрижидер, клима и прекрасни тераси со поглед на море.

Afitos 2017       Цени по студио                              
Корегиран ценовник 31 Март   Попусти: 10 % за уплата до 01 Мај              
Вила Врахос – Афитос 250м од море   Мај Јуни Jули Август Септември
13 20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио (3 лица) 59 69 89 129 199 263 314 322 339 339 339 339 339 339 305 237 195 93 67 59
1/4 APP (4 лица) 79 89 109 149 219 297 339 365 373 373 373 373 373 373 339 271 220 118 84 76
1/5 студио (5 лица) 99 109 129 169 239 322 373 382 407 407 407 407 407 407 382 305 254 152 110 93
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур. Климата ВКЛУЧЕНА во цена
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Клима ВКЛУЧЕНА во цена.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.

 

« 1 на 2 »

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€ (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз) по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца до 1,99 години бесплатно

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:
04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола