info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 12 Окт 2018 - 14 Окт 2018
Локација: Тирана-Валона-Саранда
Цена: 99 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

11ти Октомври

Тирана и Албанскиот брег од Јонско море

Програма: Автобус / 3 дена – бус/ 2 полупансиони

1 ден: 11.10.2018 Четврток/ Битола – Тирана – Валона

Состанок на групата  на Спортска Сала Битола во 03.30 часот. Поаѓање за Тирана во 04.00 ч. Организиран разглед на Тирана со локален водич, слободно време за прошетка како и посета на шопинг центар. Можност за ручек. Заминување за Валона. Пристигнување во Валона во вечерните часови. Сместување во хотел. Вечера. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање 1.

2 ден: 12.10.2018 Петок /Валона – Саранда – Бутринти

Појадок. Слободен ден за прошетка и разглед на Валона. Можност за посета на национален парк организирано. Ноќевање 2.

3 ден: 13.10.2018 Сабота  /Валона – Саранда – Бутринти

Појадок. Заминување на југ, со можност за разгледување на најубавиот дел од Албанскиот брег и местата Орикум и Химара. Можност за организиран пикник покрај море со морска храна и локално вино – факултативно 15 Еур. Пристигнување во Саранда. Сместување во хотел. Организиран разглед на гратчето со акцент на објектите и содржините. Вечера.Ноќевање 2.

4 ден: 14.10.2018 Недела /Саранда

Појадок. Заминување за Грција со попатни паузи за одмор и посета на локалитетот Бутринти кој е под заштита на Унеско. Патот води преку Јанина и Мецово, планинско место со најголема влашка популација во Грција. Пристигнување во Битола во вечерните часови.

Цена на аранжманот: : 119 Еур / 7,378 мкд

Деца 2-12 години 49 Еур. Можност за плаќање на рати со кредитна картица.

 

http://www.seasidesaranda.com/

Цената на аранжманот вклучува:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • Хотелско сместување Валона 2 ПП и Саранда 1 ПП
  • Организиран панорамски разглед на албанското крајбрежје
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Влезници за музеите и културно историските споменици
  • Патничко осигурување
  • Пикник со традиционална храна во Химара 15 Еур лице
  • Свечена вечера со фолклор во Саранда 15 Еур/лице
  • Доплата за повратен трансфер во МК: Скопје и Велес 10 Еур/лице, Прилеп, Охрид и Кавадарци 5 Еур/лице

 

За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Ариес