info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење:
Локација: Тирана и албански јонски брег...
Цена: 119 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Велигден

Тирана и Албанскиот брег од Јонско море

Програма: Автобус / 4 дена – бус/ 3 ноќевања со појадок

1 ден: 06.04.2018 Петок/ Битола – Тирана – Валона

Состанок на групата на Спортска Сала 04.30 часот. Поаѓање за Тирана во 05.00 ч. Организиран разглед на Тирана со локален водич, слободно време за прошетка како и посета на шопинг центар. Можност за ручек. Заминување за Валона. Пристигнување во Валона во вечерните часови. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности.  Ноќевање 1.

2 ден: 07.04.2018 Сабота /Валона – Саранда – Бутринти

Појадок. Заминување на југ, со можност за разгледување на најубавиот дел од Албанскиот брег и местата Орикум и Химара. Можност за организиран пикник покрај море со морска храна и локално вино – факултативно 15 Еур.  Пристигнување во Саранда. Сместување во хотел. Организиран разглед на гратчето со акцент на објектите и содржините за можност за летување и годишен одмор.Ноќевање 2.

3 ден: 08.04.2018 Недела /Саранда

Појадок. Слободен ден за прошетка, посета на црква, Велигденски ручек со јагнешко печење-факултативно.

4 ден: 09.04.2018 Понеделник / Саранда – Јанина – Мецово – Битола
Појадок. Заминување за Грција со попатни паузи за одмор и посета на локалитетот Бутринти кој е под заштита на Унеско. Патот води преку Јанина и Мецово, планинско место со најголема влашка популација во Грција. Пристигнување во Битола во вечерните часови.

Цена на аранжманот: : 119 Еур / 7.350 мкд

Деца 2-12 години 49 Еур. Можност за плаќање на рати со кредитна картица.

 

http://www.seasidesaranda.com/

Цената на аранжманот вклучува:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • Хотелско сместување Валона 1 НП и Саранда 2 НП
  • Организиран панорамски разглед на албанското крајбрежје
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува:

  • Влезници за музеите и културно историските споменици
  • Патничко осигурување
  • Пикник со традиционална храна во Химара  13 Еур лице
  • Свечена вечера со фолклор во Саранда 15 Еур/лице
  • Доплата за повратен трансфер во МК: Скопје и Велес 10 Еур/лице, Прилеп, Охрид и Кавадарци 5 Еур/лице

 

За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Ариес