info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Апартмани “Sakis”Торони

 

Структура:
Двокреветни студија на приземје, брачни кревети каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, тв, интернет, клима.
Трокреветни студија на прв и втор кат, брачен и единечен кревет каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, тв, интернет, клима.
Четворокреветен дуплекс со две одвоени спални соби, два тоалета и одвоена комплетно опремена кујна, тераса, тв, интернет, клима.
Забелешка: Се наоѓа во мирен дел на гратчето.

Апартмани “Sakis” – Торони (вонсезонски цени)

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

21/05-28/05

7

4.030 (65)

2.170 (35)

28/05-04/06

7

5.270 (85)

2.170 (35)

04/06-11/06

7

7.130 (115)

2.170 (35)

11/06-18/06

7

8.370 (135)

2.170 (35)

18/06-25/06

7

9.610 (155)

2.170 (35)

25/06-02/07

7

10.250 (165)

2.170 (35)

Апартмани “Sakis” – Торони (сезонски цени)

Термин

Ноќевања

1/2

1/3

1/4

02/07-11/07

9

23.870 (385)

29.450 (475)

32.550 (525)

11/07-20/07

9

27.590 (445)

31.310 (505)

36.270 (585)

20/07-29/07

9

30.690 (495)

33.170 (535)

40.610 (655)

29/07-07/08

9

30.690 (495)

33.170 (535)

40.610 (655)

07/08-16/08

9

30.690 (495)

33.170 (535)

40.610 (655)

16/08-25/08

9

30.690 (495)

33.170 (535)

40.610 (655)

25/08-03/09

9

26.970 (435)

30.690 (495)

35.650 (575)

Апартмани “Sakis” – Торони (вонсезонски цени)

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

03/09-10/09

7

9.610 (155)

2.170 (35)

10/09-17/09

7

7.750 (125)

2.170 (35)

17/09-24/09

7

7.130 (115)

2.170 (35)

24/09-01/10

7

4.650 (75)

2.170 (35)

Напомени и услови:

  • Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
  • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања и автобуски превоз.За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.
  • Сезонските цени се изразени за наем на цело студио/апартман за  9 ноќевања
  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман