info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: 10 км од Банско
Цена: од 18 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

ASPEN RESORT GOLF, SKI&SPA 3*

 

 

Апарт Хотелот Аспен се наоѓа на околу 10 минути пешачење до главната жичара во Банско, Во понудата има елегантни апартмани со поглед на планина и бесплатно користење на дел од Спа содржините.

Во пријатниот ресторан се служат локални и интернационални јадења.

Апарт Хотелот Аспен може да се вброи меѓу модерните опремени спа центри со сауна, парна бања и простории за масажа. Гостите можат да го користат затворениот базен во текот на зимските месеци.

ASPEN GOLF SKI & SPA 3* Aparthotel – Bansko      
Early bookings – НЕ е валидно за новогодишен период (28.12-03.01):
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 10.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
Early bookings – валидно за новогодишен период (28.12-03.01):
10 % Попуст за резервации направени до 14.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017
Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за пристигнување во период 08.01-31.03.2018
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за престој во период 01.12-20.12.2017.
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
BED AND BREAKFAST
STUDIO Standard -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-20.12.17;
11.02-31.03.18
21.12-27.12.17;
04.01-10.02.18
28.12-03.01.18
STUDIO (Наем на 2 pax) BB 35,2 42,9 67,1
SGL ROOM (max 1 adl+1/2 chd 0-5,99 y.o.) 28,2 34,3 53,7
STUDIO + EXTRA BED 47,5 57,9 90,6
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 44,0 53,6 83,9
STUDIO Deluxe -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-20.12.17;
11.02-31.03.18
21.12-27.12.17;
04.01-10.02.18
28.12-03.01.18
STUDIO (Наем на 2 pax) BB 38,5 46,2 70,4
SGL ROOM (max 1 adl+1/2 chd 0-5,99 y.o.) 30,8 37,0 56,3
STUDIO + EXTRA BED 52,0 62,4 95,0
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 48,1 57,8 88,0
APP 1-Bedroom Standard – минимум 2;
максимум 2+2 или 4 возрасни
01.12-20.12.17;
11.02-31.03.18
21.12-27.12.17;
04.01-10.02.18
28.12-03.01.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 pax/ BB 42,9 49,5 74,8
Наем на APP 1-Bedroom /3 adults/ BB 57,9 66,8 101,0
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/ BB 72,9 84,2 127,2
2 adults + 1 Chd (06-11,99) 53,6 61,9 93,5
2 adults + 2 Chd (06-11,99) 64,4 74,3 112,2
3 adults + 1 Chd (06-11,99) 68,6 79,2 119,7
APP 1-Bedroom Deluxe – минимум 2;
максимум 2+2 или 4 возрасни
01.12-20.12.17;
11.02-31.03.18
21.12-27.12.17;
04.01-10.02.18
28.12-03.01.18
Наем на APP 1-Bedroom /2 pax/ BB 45,1 52,8 78,1
Наем на APP 1-Bedroom /3 adults/ BB 60,9 71,3 105,4
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/ BB 76,7 89,8 132,8
2 adults + 1 Chd (06-11,99) 56,4 66,0 97,6
2 adults + 2 Chd (06-11,99) 67,7 79,2 117,2
3 adults + 1 Chd (06-11,99) 72,2 84,5 125,0
APP 2-Bedroom- минимум 4;
максимум 4+2 или 6 возрасни
01.12-20.12.17;
11.02-31.03.18
21.12-27.12.17;
04.01-10.02.18
28.12-03.01.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 pax/ BB 75,9 88,0 125,4
Наем на APP 2-Bedroom /5 pax/ BB 89,2 103,4 147,3
Наем на APP 2-Bedroom /6 pax/ BB 102,5 118,8 169,3
4 Adults + 1 Chd (06-11,99) 85,4 99,0 141,1
4 Adults + 2 Chd (06-11,99) 94,9 110,0 156,8
5 Adults + 1 Chd (06-11,99) 98,7 114,4 163,0
APP 2-Bedroom Deluxe- минимум 4;
максимум 4+2 или 6 возрасни
01.12-20.12.17;
11.02-31.03.18
21.12-27.12.17;
04.01-10.02.18
28.12-03.01.18
Наем на APP 2-Bedroom /4 pax/ BB 80,3 92,4 129,8
Наем на APP 2-Bedroom /5 pax/ BB 94,4 108,6 152,5
Наем на APP 2-Bedroom /6 pax/ BB 108,4 124,7 175,2
4 Adults + 1 Chd (06-11,99) 90,3 104,0 146,0
4 Adults + 2 Chd (06-11,99) 100,4 115,5 162,3
5 Adults + 1 Chd (06-11,99) 104,4 120,1 168,7
Доплата за HB врз BB за возрасен/за дете 6-11,99 9,00 / 5,00
Доплата за FB врз BB за возрасен/за дете 6-11,99 16,00 / 8,50
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера – 70€ за возрасен и 37 € за дете од 6 дo 11,99 години
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Божиќна вечера – 28€ за возрасен и 17€ за дете од 6 дo 11,99 години
Минимум престој 1 1 3
Release 7 14 21
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
5 7 14
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 3
Пенали за NO show 1 1 100%
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.      
     

Хотелски содржини и услуги

Сауна
Интернет
Ресторан
Ресторан а ла карт
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Простор за седење
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Бањарки и папучи
LCD телевизор со сателитски канали

локација

X Координати: 41.8255
Y координати: 23.4799

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Турска бања/Хаммам (бесплатно)
Mасажа третмани