info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Бунгалови “Sarti Beach”Сарти

 

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.
Бунгаловите “Sarti Beach” се  сместени во првиот ред на плажата кон крајот на Сарти. Објектот има базен и кафе-бар. Сместувањето е во бунгалови, на приземје. Собите се со комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.
Приземје
Капацитет: 12 соби од 18 во целиот објект
Оддалечност од море: прва линија на море
Структура:
Трокреветни студија на приземје, три единечни кревети каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, тв, интернет, клима.
Четворокреветни студија со четири единечни кревети каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет,  тераса, тв, интернет, клима.

За целосна уплата до 18.03.2017 10% ПОПУСТ!

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

21/05-28/05

7

4.030 (65)

2.170 (35)

28/05-04/06

7

5.270 (85)

2.170 (35)

04/06-11/06

7

7.130 (115)

2.170 (35)

11/06-18/06

7

8.370 (135)

2.170 (35)

18/06-25/06

7

9.610 (155)

2.170 (35)

25/06-02/07

7

10.250 (165)

2.170 (35)

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2

1/3

1/4

02/07-11/07

9

24.490 (395)

27.590 (445)

30.070 (485)

11/07-20/07

9

27.590 (445)

29.450 (475)

33.170 (535)

20/07-29/07

9

29.450 (475)

31.310 (505)

34.410 (555)

29/07-07/08

9

29.450 (475)

31.310 (505)

34.410 (555)

07/08-16/08

9

29.450 (475)

31.310 (505)

34.410 (555)

16/08-25/08

9

29.450 (475)

31.310 (505)

34.410 (555)

25/08-03/09

9

26.970 (435)

28.830 (465)

32.550 (525)

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

03/09-10/09

7

9.610 (155)

2.170 (35)

10/09-17/09

7

7.750 (125)

2.170 (35)

17/09-24/09

7

7.130 (115)

2.170 (35)

24/09-01/10

7

4.650 (75)

2.170 (35)

 

  • Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
  • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања и автобуски превоз.За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.
  • Сезонските цени се изразени за наем на цело студио/апартман за  9 ноќевања
  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман