info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 дена
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 23 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

CASA KARINA 4*

 

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.

Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи.

Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата.

Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител.

Во либи барот е обезбеден бесплатен бежичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

CASA KARINA 4* Aparthotel – Bansko
http://bansko-casakarina.com/
30 % Попуст за резервации направени до 15.08.2017 и 100% уплатени до 30.08.2017
25 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 25.11.2017
20 % Попуст за резервации направени до 01.12.2017 и 100% уплатени до 15.12.2017
15 % Попуст за резервации направени до 15.12.2017 и 100% уплатени до 20.12.2017
Дополнителни попусти:
7=6, 9=8, 11=10, 14=12 за престој во период 01.12.-26.12.2017 и 04.01.-30.04.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
HALF BOARD
DOUBLE ROOM -минимум 1+1; максимум 2+2 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во DBL ROOM HB 27,5 31,9 55,0 34,1 29,7
DOUBLE ROOM SGL USED
(max 1 adult+ 1 Chd 0-3,99)
41,8 48,4 82,5 51,7 45,1
DOUBLE ROOM 55,0 63,8 110,0 68,2 59,4
1 adult + 1 Chd (4-11,99) 46,2 52,8 84,7 57,2 49,5
1 adult+ 2 Chd (4-11,99) 62,7 71,5 116,6 78,1 67,1
2 adults + 1 Chd (4-11,99) 71,5 82,5 141,9 89,1 77,0
2 adults + 2 Chd (4-11,99) 88,0 101,2 173,8 110,0 94,6
STUDIO ROOM -минимум 1+1; максимум 2+1 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во STUDIO HB 29,7 34,1 57,2 37,4 31,9
STUDIO ROOM SGL USED
(max 1 adult+ 1 Chd 0-3,99)
41,8 48,4 82,5 51,7 45,1
STUDIO ROOM 59,4 68,2 114,4 74,8 63,8
1 adult + 1 Chd (4-11,99) 48,4 55,0 86,9 60,5 51,7
1 adult+ 1 Chd (4-11,99)+1 Chd (0-3,99) 48,4 55,0 86,9 60,5 51,7
2 adults + 1 Chd (0-3,99) 59,4 68,2 114,4 74,8 63,8
APP 1-Bedroom -минимум 2; максимум 2 +1/ 3 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во APP 1-Bedroom HB (min 2 persons) 36,3 40,7 63,8 42,9 38,5
APP 1-Bedroom ROOM 72,6 81,4 127,6 85,8 77,0
APP 1-Bedroom ROOM + EXTRA BED 94,6 106,7 166,1 113,3 101,2
2 adults + 1 Chd (4-11,99) 89,1 100,1 159,5 106,7 94,6
2 adults + 2 Chd (0-3,99) 72,6 81,4 127,6 85,8 77,0
APP 2-Bedroom -минимум 2+2; максимум 4+1/5 01.12-21.12.17 22.12-26.12.17 27.12-03.01.18 04.01-28.02.18 01.03-30.04.18
По лице во APP 2-Bedroom HB (min 4 persons) 36,3 40,7 63,8 42,9 38,5
APP 2-Bedroom ROOM 145,2 162,8 255,2 171,6 154,0
APP 2-Bedroom ROOM + EXTRA BED 167,2 188,1 293,7 199,1 178,2
4 adults + 1 Chd (4-11,99) 161,7 181,5 287,1 192,5 171,6
4 adults + 2 Chd (0-3,99) 145,2 162,8 255,2 171,6 154,0
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Новогодишна Вечера Доплата
за возрасен / дете 6-11,99
95,00 / 50,00
Минимум престој 3 3 5 5 3
Release 7 14 21 14 7
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
3 7 14 7 3
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 25% 50% 100% 50% 25%
Пенали за NO show 100% 100% 100% 100% 100%
Цената вклучува: Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес, парна бања.
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.          
         

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Подземен паркинг со доплата

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Јавање коњи
Билијард
Скијање
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.824952
Y координати: 23.479103

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум