info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 08 Дек 2017 - 08 Дек 2017
Локација: Паралија, Метеори
Цена: 900 денари
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Еднодневна екскурзија Метеори

 

1 ден 08 Декември Петок  Состанок на групата во 06:00 часот пред Спортска Сала на паркингот.  Поаѓање за Метеори, една од најголемите сензации во Грција, со посета на еден од многуте средновековни манастири изградени на високите камени карпи. Метеори е збир на православни манастири над градот Каламбака во западна Тесалија. Тие се изградени на високи карпи-стубови и се сметаат за највреден збир манастири во Грција после Света Гора. По пристигнувањето посета на еден од средновековните манастири подигнати на високи камени карпи. Негово разгледување. Посета на фабрика за рачна изработка на икони. Факултативен ручек во ресторан во Каламбака со специјалитети од грчката кујна.Во попладневните часови заминување назад за Битола со попатна посета на Лерин и маркетот ЛИДЛ.. Пристигнување во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 900 денари

Во цената на аранжманот вклучено е:

– Превоз со високотуристички автобус
– Влезница за големиот метеор
– Организација и реализација на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– патничко осигурување
– други индивидуални трошоци