info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 дена
Локација: Фурка, Халкидики
Цена: од 59 € до 370 €
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

       Грција Халкидики Фурка

furkapanorama1

Фурка-идеална плажа за фамилии со помали деца

                     Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

iconfamilyСтудиа Агиос Георгиос Б кат – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со мnогу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење, ТВ и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (5 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор, некои се со поглед на море.Организиран автобуски превоз од Битола и Скопје со поаѓање и враќање на денот наведен во табелата. Автобуска карта 30 Еур/возрасни од Битола, 35 Еур/лице од Скопје , 20 Еур деца 2-12 год. Поаѓање од Битола и Скопје во 04,00 часот пред Спортска сала, патување со попатни одмори и влегување во Лидл. Пристигнување во Фурка околу пладне. Поаѓање од Фурка во 14 часот, пристигнување во Битола околу 19 часот. Патничко осигурување 5 Еур/лице без франшиза. Деца кои патуваат без едниот родител потребно е да достават согласност од другиот родител за патување во странство.

НОВИ НАМАЛЕНИ ЦЕНИ ЗА ОДРЕДЕНИ ТЕРМИНИ

Вила Агиос Георгис Б кат Фурка Мај Јуни Јули Август Септември
27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица) 69 99 165 230
259 279 319287 329296 329 329 329 329 299 229 169 109 69
1/3 студио (3 лица) 79 109 175 240 269 289 329296 339305 339 339 339 339 309 239 179 119 79
1/4 студио (4+1 лица) 89 119 178 260 289 309 359323 369339 369 369 369 369 329 259 199 129 89
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 3 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.
ALL INCLUSIVE Фурка Мај Јуни Јули Август Септември
  27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
7 СЕ ВКЛУЧЕНО по лице во 1/2-3 студио   154 169 202 234 249 259 284 284 284 284 284 284 269 234 204 174 154  
7 СЕ ВКЛУЧЕНО по лице во 1/4 – 5 студио   164 179 208 249 264 274 299 299 299 299 299 299 284 249 219 184 164  
Цените се дадени по лице за пакет аранжман од 7 ноќи на база СЕ ВКЛУЧЕНО. Иклучиво во МКД по курс 61,80 ден/Еур. Деца од 0 -2 годишна возраст – Гратис. Деца 02-12 години плаќаат 59 Еур. Трет возрасен 99 Еур.
Храната е на база полупансион во хотел Bellagio ддалечен од студијата на околу 100 метра.
За гостите на хотелот е дозволено користење на базен.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни, 20 Еур деца 02-12 години. Доплата за клима 3 Еур/ден (се плаќа на лице место)
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите неможи да се комбинирааат.
« 1 на 2 »

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€ (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз) по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца до 1,99 години бесплатно

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:
04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Вилa    Агиос Георгиос – Фурка –70 метри од плажа, прекрасен двор, паркинг, големи тераси, играчки за деца

Mapa_VilaAgiosGeorogios