info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 2-4-5-7 дена
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 18 Еур по лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Park Hotel Gardenia 4* – Банско

 

 

Хотелот се наоѓа на 1 км од центарот на Банско и на 200 метра од гондолата.

Располага со 126 соби: двокреветни ( ~ 20-25 м2 ), апартмани со 1 спална ( ~ 35-50 м2 ) ,Апартман со 2 спални  мин 4 лица            ( ~ 80-100 м2 ).
Сите соби имаат 2 кревета или француски лежај, фрижидер,централно греење,телефон,кабелска телевизија,купатило /туш кабина, фен. Дополнително легло е кревет или софа.

Двокреветна соба е за 3 возрасни 
 или 2 возрасни особи и дете (под 13 години).

Апартманот со една спална :
има дневна соба, кујна,одвоена спална соба. Апартманот е прилагоден за 4 возрасни лица или за 2 возрасни лица или 2 деца (под 13 години).Камин во некои соби.

Апартман со две спални за минимум 4 лица
. Дневна соба,кујна,2 одвоени спални соби.Апартманот е прилагоден за 6 возрасни лица или 4 возрасни лица и 2 дена(под 13 години) Камин во некои од собите.

Хотелот има и аква парк

Голем централен базен
2 топли клупи (воздух – вода ) – дел од главниот базен.
Голем базен каде може да се скока во водата.
2 џакузи , 2 мали базени со мали водопади
За деца : топоган за деца

 

GARDENIA 4* – Bansko
http://parkhotelgardenia.com/
Early bookings:
20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и 100% уплатени до 05.10.2017
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.10.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
Дополнителни попусти:
1 бесплатна ноќ за резервации со престој од 7 дo 13 ноќевања во период 03.01-31.03.
2 бесплатни ноќевања за резервации со престој од 14 дo 20 ноќевања и престој во период 03.01-31.03.
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
HALF BOARD
DBL ECONOMY ROOM -минимум 2;
максимум 2 возрасни
01.12-21.12.17;
04.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
18.01-03.03.18
29.12-02.01.18 03.01-06.01.18 07.01-17.01.18
По лице во DBL ECONOMY HB 22,0 29,7 57,2 35,2 27,5
SGL ECONOMY ROOM (max 1 adl+1 or 1 chd 0-6,99 y.o.) 38,5 50,6 114,4 59,4 47,3
DBL ECONOMY ROOM 44,0 59,4 114,4 70,4 55,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99) 37,4 50,5 114,4 59,8 46,8
DBL ROOM – минимум 2; максимум
2+1 или 3 возрасни
01.12-21.12.17;
04.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
18.01-03.03.18
29.12-02.01.18 03.01-06.01.18 07.01-17.01.18
По лице во DBL HB 24,2 31,9 59,4 37,4 29,7
SGL ROOM (max 1 adl+1 or 2 chd 0-6,99 y.o.) 38,5 50,6 118,8 59,4 47,3
DBL ROOM 48,4 63,8 118,8 74,8 59,4
DBL ROOM + EXTRA BED 65,3 86,1 160,4 101,0 80,2
1 adult + 1 Chd (07-13,99) 41,1 54,2 118,8 63,6 50,5
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 53,2 70,2 148,5 82,3 65,3
1 adult + 2 Chd (0-6,99)(07-13,99) 48,4 63,8 118,8 74,8 59,4
2 adults + 1 Chd (07-13,99) 60,5 79,8 148,5 93,5 74,3
DBL ROOM with BALCONY – минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-21.12.17;
04.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
18.01-03.03.18
29.12-02.01.18 03.01-06.01.18 07.01-17.01.18
По лице во DBL with BALCONY HB 31,9 39,6 67,1 45,1 37,4
SGL with BALCONY ROOM (max 1 adl+1 or 2 chd 0-6,99 y.o.) 63,8 79,2 134,2 90,2 74,8
DBL with BALCONY ROOM 63,8 79,2 134,2 90,2 74,8
DBL with BALCONY ROOM + EXTRA BED 86,1 106,9 181,2 121,8 101,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99) 63,8 79,2 134,2 90,2 74,8
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 70,2 87,1 167,8 99,2 82,3
1 adult + 2 Chd (0-6,99)(07-13,99) 63,8 79,2 134,2 90,2 74,8
2 adults + 1 Chd (07-13,99) 79,8 99,0 167,8 112,8 93,5
DBL LUX ROOM -минимум 2;
максимум 2+2 или 3+1
01.12-21.12.17;
04.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
18.01-03.03.18
29.12-02.01.18 03.01-06.01.18 07.01-17.01.18
По лице во DBL LUX HB 33,0 38,5 71,5 49,5 39,6
DBL LUX ROOM 66,0 77,0 143,0 99,0 79,2
DBL LUX ROOM + EXTRA BED 89,1 104,0 193,1 133,7 106,9
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 72,6 84,7 178,8 108,9 87,1
1 adult + 2 Chd (0-6,99)(07-13,99) 66,0 77,0 143,0 99,0 79,2
2 adults + 1 Chd (07-13,99) 82,5 96,3 178,8 123,8 99,0
2 adults + 1 Chd (0-6,99) 66,0 77,0 143,0 99,0 79,2
2 adults + 2 Chd (0-6,99)(7-13,99) 82,5 96,3 178,8 123,8 99,0
2 adults + 2 Chd (0-6,99) 75,9 88,6 164,5 113,9 91,1
2 adults + 2 Chd (7-13,99) 99,0 115,5 214,5 148,5 118,8
3 adults + 1 Chd (07-13,99) 105,6 123,2 228,8 158,4 126,7
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера – 30€ за возрасен и 17.5€ за дете од 7 дo 13,99 години
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера 1ST FLOOR MEHANA – 95€ за возрасен и 50€ за дете од 7 дo 13,99 години
Новогодишна Вечера 2ND FLOOR MEHANA – 65€ за возрасен и 35€ за дете од 7 дo 13,99 години
Новогодишна Вечера за дете до 6.99 (не е задолжително) – 30€ ; само со стол – бесплатно
Минимум престој 1 3 3 3 3
Release 10 14 21 14 14
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
7 10 14 10 10
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 2 2 1 1
Пенали за NO show 50% 50% 50% 50% 50%
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.        

далечина од

Далечина од центарот: 300 m
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Велнес центар
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Скијање
Велосипеди за изнајмување
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Греење
Бањарки и папучи
Када

локација

X Координати: 41.835567
Y координати: 23.492282

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес