info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 дена
Локација: Банско, Бугарија
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Lucky Bansko 5*

 

 

Хотелот се наоѓа на 450 м od центарот на Банско, и 1,5 км од гондолата.Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Хотелот има 127 соби : Studio Luxury  ( 25-30 м), Apartman Luxury (~35-40 м), Apartman Deluxe (50-55 м), Apartman Executive ( 60-65 м), Apartmani sa 2 sobe (82-85 м).

Studio Luxury
 Една соба со француски лежај,  или два одвоени кревети, софа на пуштање.кујна,сателитска телевизија,телефон,Wi-Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса.
Apartman Luxury спална соба, дневна соба со кујна ,сателитска телевизија,телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен.
Apartman Deluxe голем апартман со спална соба со француски лежај,дневна соба со кујна у камин(само во некој апартмани) трпезарија,TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар,  тоалет ( када / туш ),фен.
Apartman Executive спална соба со брачен кревет,дневна соба со кујна,камин,телевизор,телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар,тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба-бесплатно.
Apartman (2 спални) има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када/туш), фен.

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на:Фитнес сала, базен со хидромасажери,сауна,џакузи

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* – Bansko
https://luckybansko.bg/
Early bookings:
15 % Попуст за резервации направени до 15.10.2017 и 100% уплатени до 20.10.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за пристигнување во периоди 08.01.-20.01.2017 вкл. и 11.02.-10.04.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
BED AND BREAKFAST
STUDIO LUX is with kitchenette; WITHOUT balcony STUDIO LUX -минимум 1+1; макимум 2+1/3 01.12-20.12.17;
05.03-10.04.18
21.12-27.12.18 28.12-02.01.18 03.01-07.01.18;
22.01-17.02.18
08.01-21.01.18 18.02-04.03.18
По лице во STUDIO LUX BB 33,0 46,2 81,4 46,2 37,4 39,6
SGL STUDIO LUX (max 1 Ad+1 Chd (00-03,99) 52,8 74,8 162,8 74,8 60,5 63,8
STUDIO LUX ROOM 66,0 92,4 162,8 92,4 74,8 74,8
STUDIO LUX + EXTRA BED 85,8 120,1 211,6 120,1 97,2 97,2
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 59,4 83,2 146,5 83,2 67,3 67,3
1 Adult+2 Chd (04-11,99) 66,0 92,4 162,8 92,4 74,8 74,8
2 Adults + 1 Chd (04-11,99) 66,0 92,4 162,8 92,4 74,8 74,8
APP 1-Bedroom LUX is with kitchenette, WITHOUT balconyAPP 1-Bedroom LUX -минимум 2; максимум 2+1/3 01.12-20.12.17;
05.03-10.04.18
21.12-27.12.18 28.12-02.01.18 03.01-07.01.18;
22.01-17.02.18
08.01-21.01.18 18.02-04.03.18
По лице во APP 1-Bedroom LUX BB, минимум 2 возрасни 44,0 55,0 92,4 55,0 46,2 48,4
APP 1-Bedroom LUX ROOM 88,0 110,0 184,8 110,0 92,4 92,4
App 1-Bedroom LUX + EXTRA BED 114,4 143,0 240,2 143,0 120,1 120,1
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 88,0 110,0 184,8 110,0 92,4 92,4
1 Adult+2 Chd (04-11,99) 88,0 110,0 184,8 110,0 92,4 92,4
2 Adults + 1 Chd (04-11,99) 88,0 110,0 184,8 110,0 92,4 92,4
APP 1-Bedroom DELUX is with kitchenette, WITH balcony, fireplace on request APP 1-Bedroom DELUXE –
минимум 2; максимум 2+3/3+1/3+2
01.12-20.12.17;
05.03-10.04.18
21.12-27.12.18 28.12-02.01.18 03.01-07.01.18;
22.01-17.02.18
08.01-21.01.18 18.02-04.03.18
По лице во APP 1-Bedroom DELUXE BB, минимум 2 возрасни 52,8 64,9 101,2 64,9 56,1 59,4
APP 1-Bedroom DELUXE ROOM 105,6 129,8 202,4 129,8 112,2 112,2
App 1-Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 adl/ 137,3 168,7 263,1 168,7 145,9 145,9
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 105,6 129,8 202,4 129,8 112,2 112,2
1 Adult+2 Chd (04-11,99) 105,6 129,8 202,4 129,8 112,2 112,2
2 Adults + 1 Chd (04-11,99) 105,6 129,8 202,4 129,8 112,2 112,2
2 Adults + 2 Chd (04-11,99) 105,6 129,8 202,4 129,8 112,2 118,8
2 Adults + 3 Chd (04-11,99) 122,1 146,3 218,9 146,3 128,7 135,3
3 Adults + 1 Chd (04-11,99) 137,3 168,7 263,1 168,7 145,9 145,9
3 Adults + 2 Chd (04-11,99) 153,8 185,2 279,6 185,2 162,4 162,4
APP 1-Bedroom Executive is with kitchenette, WITH balcony, fireplace on request APP 1-Bedroom Executive –
минимум 2; максимум 2+3/3+1/3+2
01.12-20.12.17;
05.03-10.04.18
21.12-27.12.18 28.12-02.01.18 03.01-07.01.18;
22.01-17.02.18
08.01-21.01.18 18.02-04.03.18
По лице во APP 1-Bedroom Executive BB, минимум 2 возрасни 67,1 78,1 107,8 78,1 69,3 72,6
APP 1-Bedroom Executive ROOM 134,2 156,2 215,6 156,2 138,6 138,6
App 1-Bedroom Executive + EXTRA BED /3 adl/ 174,5 203,1 280,3 203,1 180,2 180,2
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 134,2 156,2 215,6 156,2 138,6 138,6
1 Adult+2 Chd (04-11,99) 134,2 156,2 215,6 156,2 138,6 138,6
2 Adults + 1 Chd (04-11,99) 134,2 156,2 215,6 156,2 138,6 138,6
2 Adults + 2 Chd (04-11,99) 134,2 156,2 215,6 156,2 138,6 145,2
2 Adults + 3 Chd (04-11,99) 150,7 172,7 232,1 172,7 155,1 161,7
3 Adults + 1 Chd (04-11,99) 174,5 203,1 280,3 203,1 180,2 180,2
3 Adults + 2 Chd (04-11,99) 191,0 219,6 296,8 219,6 196,7 196,7
APP 2-Bedroom LUX is with kitchenette, WITHOUT balcony APP 2-Bedroom LUX –
минимум 4; максимум 4+1/ 5
01.12-20.12.17;
05.03-10.04.18
21.12-27.12.18 28.12-02.01.18 03.01-07.01.18;
22.01-17.02.18
08.01-21.01.18 18.02-04.03.18
По лице во APP 2-Bedroom LUX BB, min 4 adults 48,4 51,7 100,1 51,7 49,5 50,6
APP 2-Bedroom LUX ROOM 193,6 206,8 400,4 206,8 198,0 198,0
App 1-Bedroom Executive + EXTRA BED /5 adl/ 222,6 237,8 460,5 237,8 227,7 227,7
4 Adults + 1 Chd (04-11,99) 193,6 206,8 400,4 206,8 198,0 198,0
Доплата за HB врз BB
за возрасен / дете 04-11.99 год.
19,00/ 12,00
Новогодишна Вечера Доплата во основниот ресторан Le Bistro
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11,99 год.
115,00 / 60,00
Новогодишна Вечера Доплата во Italian restaurant Leonardoo
НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете 4-11,99 год.
155,00 / 80,00
Божиќна вечера Доплата
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен/за дете 4-11,99 год.
48,00 / 27,00
Минимум престој во ноќи 1 4 4 1 1 1
Release 7 14 21 14 7 7
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
7 14 21 14 7 7
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 100% 100% 1 1 1
Пенали за NO show 2 100% 100% 2 2 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.            
           

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Салон за убавина
Велнес центар
Спортска сала
Детско катче
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8426
Y координати: 23.4849

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум
Хидроџет
Генератор за мраз