info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско Бугарија
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Хотел Mountain romance 3*

 

 

Локација: 600м од центарот на Банско и околу 500-600м од Гондола Лифт.
Хотелот е изграен во 2007 година, а реновиран во 2015.
Капацитет: 6 ката • 8 studios (max. 2+1/3 persons, 20 m²) • 8 1-
bedroom apartments (max. 2+2/4 лица, 40 m²) • 4 2-bedroom apartments (max.
4+2/6 лица, 55 m²).

Услуга: BB (појадок на шведска маса) или HB (појадок на шведска маса и вечера со мени).

STUDIO:

• две одделни легла / брачно легло;
• опремена кујна (микробранова, фрижидер, тостер, електричен бокал за вода)
• централно греење;
• сеф (со доплата)
• сателитска ТВ;
• интернет приклучок или Wi- FI Internet (бесплатно);
• балкон (кај некои од собите);
• чистење – секој ден;
• промена на постелнина – 2 пати неделно;
• промена на крпи – 4 патни неделно;
• дополнително легло (фотеља на пуштање);

APARTMENT:
• дневна соба со софа и 1 или 2 одделни спални, два одделни легла / брачно легло;
• опремена кујна (микробранова, фрижидер, тостер, електричен бокал за вода)
• централно греење;
• сеф (со доплата)
• сателитска ТВ;
• интернет приклучок или Wi- FI Internet (бесплатно);
• балкон (кај некои од собите);
• чистење – секој ден;
• промена на постелнина – 2 пати неделно;
• промена на крпи – 4 патни неделно;
• дополнително легло (фотеља на пуштање)

MOUNTAIN ROMANCE 3* Apart hotel – Bansko  
Early bookings /валидно за минимум престој 5 ноќевања/:
20% Попуст за резервации направени до 10.12.2017 и 100% уплатени до 15.12.2017 за сместување во период 01.12.-20.12. 09.01-24.01 и 25.02-16.04. (валидно за HB Доплата )
10 % Попуст за резервации направени до 10.12.2017 и 100% уплатени до 10.12.2017 за сместување во период 21.12-08.01 и 25.01-24.02 (НЕ е валидно за доплата за HB )
Дополнителни попусти:
1 бесплатна ноќ за резервации со престој од 7 до 10 ноќевања за пристигнување во период 01.12.-27.12. & 03.01.-01.12
2 бесплатни ноќевања за престој од 11 и повеќе ноќевања за пристигнување во период 01.12.-27.12. & 03.01.-01.12.
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
Early bookings Попуст за ГРУПИ/минимум 20 лица/:
25% Попуст за резервации направени до 10.12.2017 и 100% уплатени до 15.12.2017
* Дополнителните попусти не се комбинираат со ЕВ попустот за групи!
BED AND BREAKFAST
STUDIO -минимум 2; максимум 2 +1 или 3 возрасни ults; 01.12-20.12.17;
11.03-16.04.18
21.12-27.12.17;
25.01-24.02.16
28.12-02.01.18 03.01-08.01.18 09.01-24.01.18;
25.02-10.03.18
По лице во STUDIO BB 16,9 26,6 42,4 26,6 20,6
STUDIO – SGL USE (max 1 adl+1 chd 0-3,99 y.o.) 26,6 48,4 82,3 48,4 32,7
Наем на STUDIO /2 Adult/ 33,9 53,2 84,7 53,2 41,1
STUDIO + EXTRA BED /3 Adult/ 41,1 62,9 100,4 62,9 49,6
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 33,9 53,2 84,7 53,2 41,1
2 adult + 1 Chd (04-11,99) 38,7 60,5 95,6 60,5 47,2
APP 1-Bedroom -минимум 2; максимум 2+2/3+1 или 4 возрасен 01.12-20.12.17;
11.03-16.04.18
21.12-27.12.17;
25.01-24.02.16
28.12-02.01.18 03.01-08.01.18 09.01-24.01.18;
25.02-10.03.18
По лице во APP 1-bedroom BB 18,8 28,4 45,4 28,4 21,2
APP 1-bedroom – SGL USE (max 1 adl+1 chd 0-3,99 y.o.) 32,7 53,2 87,1 53,2 37,5
Наем на APP 1-bedroom /2 Adult/ 37,5 56,9 90,8 56,9 42,4
APP 1-bedroom + EXTRA BED /3 Adults/ 46,0 69,0 108,9 69,0 52,0
APP 1-bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Adults/ 54,5 81,1 127,1 81,1 61,7
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 37,5 56,9 90,8 56,9 42,4
2 adult + 1 Chd (04-11,99) 43,6 65,3 102,9 65,3 49,6
2 Adults + 2 Chd (04-11,99) 49,6 73,8 115,0 73,8 56,9
3 adult + 1 Chd (04-11,99) 52,0 77,4 121,0 77,4 59,3
APP 2-Bedroom -минимум 4; максимум 4+2 или 6 возрасни 01.12-20.12.17;
11.03-16.04.18
21.12-27.12.17;
25.01-24.02.16
28.12-02.01.18 03.01-08.01.18 09.01-24.01.18;
25.02-10.03.18
По лице во APP 2-bedroom BB 14,5 24,2 38,7 24,2 17,2
Наем на APP 2-Bedroom /4 person/ 58,1 96,8 154,9 96,8 69,0
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 person/ 65,3 105,3 170,6 105,3 77,4
APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 person/ 72,6 113,7 186,3 113,7 85,9
4 Adults + 1 Chd (04-11,99) 62,9 102,9 164,6 102,9 75,0
4 Adults + 2 Chd (04-11,99) 67,8 108,9 174,2 108,9 81,1
5 Adults + 1 Chd (04-11,99) 70,2 111,3 180,3 111,3 83,5
Доплата за HB врз BB за возрасен / дете 04-11.99 8,00/ 4,00
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера – 45€ за возрасен и 25€ за дете од 4 дo 11,99 години
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Божиќна вечера – 25€ за возрасен и 15€ за дете од 4 дo 11,99 години
Минимум престој 1 1 4 1 1
Release 7 21 31 21 7
Политика за отказ на резервации (денови пред пристигнување) 7 21 31 21 7
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 100% 100% 1
Пенали за NO show 2 2 100% 100% 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.          
         

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Хемиско чистење
24 часовна услуга во соба
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Греење
Бања/Тоалет
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.827091547033746
Y координати: 23.488164022564888

Спа Услуги

СПА центар