info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

logosiroksokakOKmala

Хотел Широк Сокак – Вашиот дом далеку од дома во Битола

 

Хотел Широк Сокак е сместен во срцето на градот Битола, во исклучително карактеристична и жива област во близина на најпознатата улица во Македонија „Широк Сокак“. При посетата на Нашиот хотел ќе ја почуствувате неговата интимната атмосфера во која ќе се чуствувате како во Вашиот дом. Секој детал е страсно избран и секоја соба заслужува да се посети. Посебниот шарм и атмосфера на Хотелот Широк Сокак ќе направи да се чуствувате прекрасно и исполнето.

 

 

 

Ценовник

Период

Тип на соба

Цена во Евра

Цена во Денари

Доплата за ручек по лице

Доплата за вечера по лице

Еднокреветна

21

1300

5 ЕВРА

5 ЕВРА

Двокреветна стандард

32

1980

5 ЕВРА

5 ЕВРА

Трокреветна

42

2600

5 ЕВРА

5 ЕВРА

Четворокреветна

54

3350

5 ЕВРА

5 ЕВРА

Дневен престој

16

1000

5 ЕВРА

5 ЕВРА

*Горенаведените цени се дадени за услуга ноќевање со појадок по соба.

*Плаќањето е во денарска против вредност 1Евро = 62 денари

Поволности и попусти

1

10 до 20 ноќевања

7,00%

2

21 до 45 ноќевања

10,00%

3

Над 45 ноќевања

15,00%

*Дополнителни информации:

Појадокот се служи помеѓу 07.00 и 10.00 часот

Појадок

шведска маса/избор по мени

Ручек

избор по мени + пијалок

Вечера

избор по мени + пијалок

 

 

« 1 на 2 »