info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Bansko, Bugarija
Цена: од 27 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

STRAZHITE 4*

 

 

Хотелот Стражите е комбинација на бугарска архитектура со модерни содржини, се наоѓа на прекрасна локација во близина на ски гондолата во Банско.

Се состои од една зграда на три спрата со пространи удобни соби, ресторан, барови, продавници, интернет, рум сервис, спа центар, погоден за економилчен зимски одмор.

 

STRAZHITE 4* – Bansko
http://www.strazhitehotel.com/
Early bookings:
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
Early bookings попуст за ски услуги со задолжително сместување во некој од хотелите Bansko 4*/Pirin 4*/Strazhite 4*, Mura 3* only:
10 % Попуст за ски услуги за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за ски услуги за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
*Резервации кои се потврдени за Новогодишен период мора да бидат 100% уплатени до 05.12.2017
HALF BOARD
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни
01.12-14.12.17;
02.03-02.04.18
15.12-28.12.17;
12.01-25.01.18;
16.02-01.03.18;
29.12-11.01.18 26.01-15.02.18
По лице во DBL HB 41,8 45,1 62,7 53,9
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-1,99 y.o.) 58,3 61,6 79,2 70,4
DBL ROOM 83,6 90,2 125,4 107,8
DBL ROOM + EXTRA BED (3 adults) 117,0 126,3 175,6 150,9
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 62,7 67,7 94,1 80,9
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 62,7 67,7 94,1 80,9
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 83,6 90,2 125,4 107,8
APP 1-Bedroom -минимум 2;
максимум 3+1/2+2 или 4 возрасни
01.12-14.12.17;
02.03-02.04.18
15.12-28.12.17;
12.01-25.01.18;
16.02-01.03.18;
29.12-11.01.18 26.01-15.02.18
По лице во APP 1-Bedroom HB 52,8 56,1 73,7 64,9
Наем на APP 1-Bedroom (2 Adult) 105,6 112,2 147,4 129,8
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 adults) 145,2 155,1 207,9 181,5
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS (4 adults) 167,2 180,4 250,8 215,6
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 105,6 112,2 147,4 129,8
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 105,6 112,2 147,4 129,8
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 105,6 112,2 147,4 129,8
2 Adults + 2 Chd (02-11,99) 105,6 112,2 147,4 129,8
3 Adults + 1 Chd (02-11,99) 145,2 155,1 207,9 181,5
Хотелска такса (задолжително): 5€ по лице за престој (возрасен или дете)
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера – 35€ за возрасен и 20€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 – не користи услуги.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера – 75€ за возрасен и 40€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 – не користи услуги.
Release 7 7 01.12.2017 7
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
7 7 01.12.2017 7
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 100% 1
Пенали за NO show 2 2 100% 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.        
       

Хотелски содржини и услуги

Факс
Интернет
Ресторан
Ресторан а ла карт
24 часовна услуга во соба
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Велосипеди за изнајмување
Планинарење

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.830390
Y координати: 23.480690

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Турска бања/Хаммам (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани