info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија
Цена: :
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Хотел Терра Комплекс 4* Банско

 

Одликувајќи се со внатрешен и надворешен базен, со модерен велнес центар и “Fusion” ресторан, Тера Комплекс ви нуди соби и апартмани со бесплатен WiFi и балкони со поглед на градината или на планината. Хотелот се наоѓа во близина на Пирин Голф комплекс и има бесплатен превоз до ски патеките во Банско.

Сите соби и апартмани се опремени со: купатило, вклучувајќи тоалетен прибор, ТВ со рамен екран и кабловска телевизија и опремена кујна.

Тера комплекс се состои од 4 згради. Главните објекти се поставени во централната зграда Пирин.

По денот на скијање или пешачење во подножјето на Пирин планина, можете да се релаксирате во сауна и парна бања, или да уживате во некоја од масажите. Децата можат да се забавуваат во детски центар.

Фини бугарски специјалитети од интернационална кујна се служат во ресторанот и барот, во кој по 21:30 часот се одржуваат журки. Лоби бар со отворен камин е одлично место за уживање.

Банско и Добриниште се на 7 километри, а жичарницата е на 3 километри од комплексот Тера. Приватен паркинг е на располагање на лице место.

TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING 4* – Bansko
https://www.terracomplex.com/en/winter
Early bookings /не е валидно за новогодишен период 29.12.-02.01./:
20 % Попуст за резервации направени до 05.10.2017 и 100% уплатени до 12.10.2017
15 % Попуст за резервации направени до 05.11.2017 и 100% уплатени до 12.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 05.12.2017 и 100% уплатени до 08.12.2017
Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за резервации со пристигнување после 08.01.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
DBL DELUXE- минимум 2;
максимум 2+0 или 2 возрасни
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во DBL DELUXE BB 23,1 27,5 38,5 24,2
DBL – SGL USE /1 Adult/ 32,3 38,5 53,9 33,9
Наем на DBL /2 Adults/ 46,2 55,0 77,0 48,4
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 32,3 38,5 53,9 33,9
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 34,7 41,3 57,8 36,3
APP 1-Bedroom DELUXE-минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 1-Bedroom DELUXE BB 26,4 34,1 46,2 29,7
Наем на APP 1-Bedroom DELUXE /2 Adults/ 52,8 68,2 92,4 59,4
APP 1-Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 Adults/ 66,0 85,3 115,5 74,3
1 Adults + 1 Chd (02-05,99) 37,0 47,7 64,7 41,6
1 Adults + 1 Chd (06-11,99) 39,6 51,2 69,3 44,6
1 Adults + 2 Chd (06-11,99) 52,8 68,2 92,4 59,4
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) 52,8 68,2 92,4 59,4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 52,8 68,2 92,4 59,4
APP 2-Bedroom DELUXE-минимум 4;
максимум 4+1 или 5 возрасни
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 2-Bedroom DELUXE BB 24,8 30,8 42,4 27,0
Наем на APP 2-Bedroom DELUXE /4 Adults/ 99,0 123,2 169,4 107,8
APP 2-Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /5 Adults/ 111,4 138,6 190,6 121,3
4 Adults + 1 Chd (02-05,99) 99,0 123,2 169,4 107,8
4 Adults + 1 Chd (06-11,99) 99,0 123,2 169,4 107,8
APP 3-Bedroom DELUXE-минимум 6;
максимум 6+1 или 7 возрасни
01.12-21.12.17;
05.03-31.03.18
22.12-28.12.17;
03.01-13.01.18
29.12-02.01.18 14.01-04.03.18
По лице во APP 3-Bedroom DELUXE BB 24,2 29,7 41,4 26,0
Наем на APP 3-Bedroom DELUXE /6 Adults/ 145,2 178,2 248,6 156,2
APP 3-Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /7 Adults/ 157,3 193,1 269,3 169,2
6 Adults + 1 Chd (02-05,99) 145,2 178,2 248,6 156,2
6 Adults + 1 Chd (06-11,99) 145,2 178,2 248,6 156,2
Доплата за HB
возрасен/дете 06-11,99год. по лице на ден
7,50 / 4,50
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Доплата за Новогодишна Вечера во ресторанот во Основната Зграда
Доплата за возрасен/дете 6-11,99 год.
133 / 69
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Доплата за Божиќна вечера
Доплата за возрасен/дете 6-11,99 год.
21 / 13
Минимум престој     5  
Release 7 14 21 10
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
5 7 21 7
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 100% 1
Пенали за NO show 2 2 100% 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.      

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Детско катче
Лифт
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи

локација

X Координати: 41.857054192396376
Y координати: 23.414011001586914

Спа Услуги

Внатрешен базен
Надворешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Топла када
СПА центар
Солариум
Финска сауна