info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 и 8 ноќи
Локација: Канали, Превеза
Цена: од 59 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Канали-Превеза

 

Канали е приморско место областа Превеза северозападна Грција, се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир..

Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос.
Маргарита Апартмани се наоѓаат на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис.
Вилата располага со прекрасен голем двор со маслинови , простор со лулашки за играње на децата, скара на отворено, летниковци за одмор ….
Сите студиа се опремени со телевизор,  кујна и wc.
Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.
Цените во табелата се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност.

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2017
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

Вила Маргарита Б кат. Канали Мај Јуни Јули Август Септември
  25 01 08 15 22 29 07 15 23 31 08 16 24 31 07 14 21
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
1/3 Студио лукс SSV   49 89 109 139 239 269 299 349 389 399 399 399 309 199 169 109 69
1/4. студио ECO   69 99 119 139 239 269 299 349 389 399 399 399 309 199 169 109 79
1/4 Лукс SSV   79 109 129 159 249 289 349 369 399 409 409 409 329 209 199 119 99
2/2+1 АПП SSV   79 119 149 189 289 329 399 429 449 479 479 479 389 279 229 169 129
  / / / / / / / / / / / / / / / / /  
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
НАПОМЕНА: КЛИМА Е СО ДОПЛАТА 5 Еур/ ден.

За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.

Попустите не може да се комбинираат. Цените обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Каналис чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Каналис:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45 по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Каналис:

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45 по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45 по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Ариес

Време на поаѓање за Каналис:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)