info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија -на сама стаза-
Цена: Од 38 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Kempinski Grand Arena 5*

 

Доживејте луксузен престој во најмодерниот зимски ресорт на Балканот и откријте ја мистеријата на еден од најзначајните културно историски центри во Бугарија. Сместен во срцето на Пирин планина, КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА е идеално место за Вашиот безгрижен одмор. Добредојдени сте во овој уникатен планински и СПА ресорт каде времето никогаш нема да Ви биде доволно за да ги доживеете сите негови содржини; во зима дојдете за скијање и сноубординг или во лето на планински одмор исполнет со велосипедизам, прошетки по планината или параглајдерство. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа главната станица на ски лифтот кој ве качува на највисоките снежни врвови. Хотелот е на само неколку минути од центарот на Банско, а таму ќе најдете многубројни традиционални меани, музеи и продавници. Со толку одличен избор на активности за Вас секогаш ќе постои причина да се вратите овде.

 

Тип на сместување Период на престој
30.06-09.09 10.09-30.11 21.09-23.09 / 04.08-12.08
Недела – четврток Петок – сабота Недела – четврток Петок – сабота Понеделник – недела
DELUXE Single room Town View 89  € 99 € 70 € 81 € 99 €
Double room Town View 99  € 109 € 81 € 90 € 109 €
Single room Mountain View 99  € 109 € 81 € 90 € 109 €
Double room Mountain View 109  € 119 € 90 € 100 € 119 €
Single Executive room 119  € 129 € 100 € 110 € 129 €
Double Executive room 129  € 139 € 111 € 120€ 139 €
Junior Suite TV(single/DBL) 150  € 159 € 130 € 140 € 159 €
Junior Suite MV(single/DBL) 159  € 169 € 140 € 150 € 169 €
Deluxe Suite (Single/DBL) 189  € 199 € 170 € 181 € 199 €
Alpine Suite (Single/DBL) 219  € 229 € 200 € 211 € 229 €
Доплата за дополнително легло за возрасен 46  € 46  € 46  € 46  € 46  €
Доплата за вечера за возрасен/дете 6-11,99 27 € / 13.5 € 30  € / 15 € 27 € / 13.5 € 30  € / 15 € 30  € / 15 €

Политика за деца
 

Deluxe toom/Executive room /Junior suite Deluxe / Alpine Suite
1 adl & 1 chd 0-5,99 – single room rate 1 adl & 1 chd 0-5,99 or 6-11,99- suite rate
1 adl & 1 chd 06-11,99 -DBL room rate 1adl + 2 chd 0-5,99 – suite rate
1adl + 2 chd 0-5,99 – single room rate 1adl + 2 chd 6-11,99 -suite rate + 25eur
1adl + 2 chd 6-11,99 – DBL room rate + 25eur 1 adl + 2chd 0-5,99 & 6-11,99 – suite rate
1 adl + 2chd 0-5,99 & 6-11,99 – DBL room rate 2adl + 1 or 2 children – suite rate
2adl + 1 chd 0-5,99 – DBL room rate 2 adl + 1 chd 6-11,99 or 2 chd 0-5,99 & 6-11,99 suite rate + 25eur
2 adl + 1chd 6-11,99 DBL room rate + 25eur 2 adl + 2chd 6-11,99 suite rate + 45 eur

Опис на собите:
Собите се со големина од 38м2, опремени со комфорен брачен кревет или 2 индивидуални легла, дополнително легло (за сместување зафамилии), ТВ, клима уред, сеф, мини бар, тераса, када и туш, бесплатен бежичен интернет.

Општи информации за хотелот
Петѕвездениот Кемпински Хотел Гранд Арена Банско Ве поканува да искусите луксузен престој во најпознатиот зимски ресорт на Балканот. Запознајте ја историјата и културата на Банско и искусете ги многуте можности за туризам кои ги нуди Пирин планина.
Кемпински Хотел Гранд Арена Банско е лоциран во непосредна билизина на главната станица на ски лифтот, како и на многу мало растојание од центарот на стариот град. Луксузниот хотел располага со пространи апартмани и соби во алпски стил, уникатен SPA центар Kempinski The SPA и широк спектар на барови и ресторани со исклучителен поглед кон планина.

Хотелски услуги
Наем на автомобили, превоз до и од аеродром ( Коли под наем, Превоз до и од аеродром/може да биде со лимузина/, ски гардероба за чување на Вашата ски опрема, изнајмување на ски опрема и ВИП ски училиште.
Тренсфери до и од хотелот
Паркинг / Гаража
Изнајмување на велосипед
Перална / Хемиско чистење
Детски клуб / Негувателка на деца
Бутик, продавница за накит
Менувачница
Безжичен интернет
Фризерски салон
продавница за сувенири