info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

МАЛТА СО АВИОН

ТЕРМИНИ 14,21 И 28 ЈУЛИ И 04 АВГУСТ – 8 ДЕНА/7 НОЌЕВАЊА

Малта е прекрасна дестинација со тиркизно море, добри плажи, богато културно наследство, архитектура која воодушевува, голем избор на различни ресторани и локали за динамичен ноќен провод.

На Малта се шири љубов и насмевка, прекрасна храна со европско, арапско и африканско влијание и вкусно локално вино. Валета, главниот град на Малта е заштитен од УНЕСКО, град во кој се наоѓа третиот најстар европски театар Manoel.

Се е релативно близу, транспортната мрежа е исклучително организирана, така што без проблем се стигнува од едниот на другиот крај на островот.

Малта, Гозо и Комино

Република Малта е островска држава во Средоземно море која се состои од неколку острови од кои само три се населени: Малта, Гозо и Комино.

Во земјата живеат помалку од половина милион жители, но според површината, е една од најгусто населените земји во светот.

Летувалишта: Valletta, Sliema, St. Julian’s, Qawra, Bugibba, Mellieha
St. Julian’s
е најголемо и најпосетено туристичко средиште во Малта, со интересни згради и палати од времето на британското владеење, заливи, песочни и камени плажи… Paceville е средиште на ноќната забава со многу барови и дискотеки. Главниот град Валета е оддалечен десетина километри и е поврзан со автобуски линии. Живописното туристичко место Sliema сместено на североистпчниот брег на Малта на 7 км од главниот град Валета, поврзан со локални автобуски линии. Sliema има 3 километарско шеталиште покрај море, опружено со згради и палати, одличен шопинг, кафичи, ресторани и спортски содржини. Со прошетка покрај море брзо се стигнува до St. Julian‘s.

МАЛТА

Авион / 8 дена / 7 ноќевања

1. Ден (Петок) СКОПЈЕ – МАЛТА

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04:45 часот. Полетување за Малта во 06:10 и пристигнување во 07׃55 часот. Организиран трансфер и сместување во хотелот. Слободно време за уживање во убавините. Ноќевање.

2 до 7 Ден МАЛТА

Престој во избраниот хотел. Денови за одмор и капење во море како тиркизно кадифе. За време на престојот во Малта се организираат факултативни излети…

8. Ден (Петок) МАЛТА СКОПЈЕ

Појадок. Организиран трансфер до Аеродромот на Малта. Полетување за Скопје во 08:25 часот и пристигнување во 10:10 часот.

Хотел GOLDEN TULIP VIVALDI 4* (www.goldentulipvivaldihotel.com) се наоѓа во атрактивниот дел Paceville во St. Julian’s, така што бројните клубови, ресторани и продавници се во негова непосредна близина. Во главниот ресторан храната се служи на принцип шведска маса, а хотелот има и бар со лесни јадења, затворен базен, џакузи и теретана кои се бесплатни. Користењето на сауна и турско купатило се со доплата. Во сите стандардни соби може да се сместат максимум 3 лица и имаат купатило со када или туш кабина, клима уред, балкон, телефон, сателитска ТВ, мини бар, фен. Сефот е на рецепција и е со доплата. Супериор собите со поглед на море се поголеми од стандардните соби и во нив може да се сместат 4 лица. На 100 метри оддалеченост од хотелот има плажа и на 300 метри автобуска станица.

HOTEL GOLDEN TULIP VIVALDI 4*

14.07-21.07

21.07-28.07

28.07-04.08

04.08-11.08

Денови/Ноќевања

8/7

8/7

8/7

8/7

Во 1/2 стандардна соба, НП

689

699

719

719

Трето лице на дополнителен кревет

489

489

489

489

Дете 2 – 12 год на дополнителен кревет

299

299

299

299

Во 1/2 superior соба поглед на море, НП

789

799

799

799

Трето лице на дополнителен кревет

499

499

499

499

Дете 2 – 12 год на дополнителен кревет

299

299

299

299

Хотел ALEXANDRA 3* (www.alexandrahotelmalta.com) се наоѓа во центарот на St. Julian’s, локација погодна за прошетки и забава покрај продавниците и рестораните. Хотелот располага со 188 соби со тераса и 22 апартмани распредени на 6 катови. Сите стандардни соби се климатизирани, со купатило, балкон, сателитска ТВ, телефон. Сеф , фрижидер и фен се достапни на барање со соодветна доплата. Некои од собите гледат на базен, додека оние на повисоките катови имаат оддалечен поглед кон морето. Хотелот има надворешен базен и бар на највисокиот спрат со поглед на Средоземното море, затворен базен, џакузи и Спа центар, игротека и елегантно уреден модерен ресторан. На околу 500 метри оддалеченост од хотелот има плажа и на 300 метри автобуска станица.

HOTEL ALEXANDRA 3*

14.07-21.07

21.07-28.07

28.07-04.08

04.08-11.08

Денови/Ноќевања

8/7

8/7

8/7

8/7

Во 1/2 стандардна соба, НП

599

629

659

659

Трето лице на дополнителен кревет

539

539

539

539

Дете 2 – 12 год на дополнителен кревет

399

399

399

399

Хотел DIPLOMAT 4* (www.diplomat.com.mt) се наоѓа во центарот на Sliemа, на брегот, на главното шеталиште, во близина на многубројни ресторани, барови, продавници, казина и кина. Хотелот има отворен базен (со џакузи) на највисокиот спрат и сауна. Во собите има сателитска ТВ, Wi Fi, клима уред, апарат за чај и кафе, мини бар, сеф. Собите имаат директен или страничен поглед кон море или поглед кон градот. Пред хотелот има плажа привлечна за сончање, пливање и спортови на вода.

HOTEL DIPLOMAT 4*

14.07-21.07

21.07-28.07

28.07-04.08

04.08-11.08

Денови/Ноќевања

8/7

8/7

8/7

8/7

Во 1/2 стандардна соба, НП

599

599

699

699

Трето лице на дополнителен кревет

479

479

499

499

Дете 2 – 7 год на дополнителен кревет

299

299

299

299

Дете 7 – 12 год на дополнителен кревет

399

399

399

399

Доплата за полупансиони возрасен/дете до 7 год

95/47

95/47

95/47

95/47

Хотел Рома 3* (www.hotelroma.com.mt) се наоѓа во Sliema, покрај брегот со прекрасен поглед на море, во близина на шопинг центарот, опкружен со продавници, барови и ресторани. Секоја соба е опремена со сателитска телевизија, радио, мини бар, телефон, купатило и фен. Во ресторанот на хотелот со традиционална малтешка кујна има привилегирани цени за гостите од хотелот.

HOTEL ROMA 3*

14.07-21.07

21.07-28.07

28.07-04.08

04.08-11.08

Денови/Ноќевања

8/7

8/7

8/7

8/7

Во 1/2 стандардна соба, НП

499

499

559

599

Трето лице на дополнителен кревет

479

489

499

519

Дете 2 – 12 год на дополнителен кревет

399

399

399

399

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

– Авионски превоз на релација: Скопје – Малта – Скопје со вклучени аеродромски такси

– Трансфер од Аеродромот на Малта до избраниот хотел

– Сместување во избраниот хотел на Малта на база 7 ноќевања со појадок

– Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см)

– Професионална организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Доплата за голема кабинска торба (со димензии 56х45х25см) 2.100 денари

или Доплата за багаж (1 торба/куфер со максимум 23kg) 5.000 денари

– Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во хотелот на рецепција)

– Патничко – здравствено осигурување 395 денари

НАПОМЕНИ:

– За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 25 патници

– За овој аранжман важат Опшите услови за патување на СКТМ

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето

Registrations

Формулар за туристичка виза за Канада

 
Пополнете го формуларот и очекувајте нашите консултанти да ве повикаат за повеќе детаљи околу потребни документи, исполнување на услови и целокупната понатамошна постапка. За повеќе информации јавете се на 047224155.
Ариес Виза Центар
Password must be at least 7 characters long.
Navedete vrska, ime i prezime i data na ragjanje na sopatniokot
Ako odgovorot e da, navedete datumi koga ste prestojuvale od/do...
Ako odgovorot e da, navedete datum i pricina za odbivanjeto
Ako odgovorot e da navedete koga aplikacijata e podnesena i do kade e procesot za odobruvanje
Ime i prezime, data i mesto na raganje na tatkoto i majkata
Ako odgovorot e da, navedete koj i kade se naogja
Ako odgovorot e da, navedete kade i koga ste ziveele vo Kanada
Dokaz za srodstvo prestavuva dokument vo koj se gleda povrzanosta (izvodi od maticna kniga na rodeni)
Za sekoj tip na vrabotuvanje e potrebno da dostavite dokaz (potvrda od rabota, M1M2, dogovor za otkup na zemjodelski proizvodi i slicno)
Navedete so sto se zanimavate
Navedete od kogo i kako?
Navedete kade i vo koj period ste patuvale vo stranstvo

Почитувани, Вашите податоци ќе бидат искористени само за потребите на апликацијата за виза и грижливо чувани од трети лица. Ви благодариме за довербата.

Please login to view this page.
Please login to view this page.
Please login to view this page.