info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Сандански - Бугарија
Цена: Од 23 еур по лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

МЕДИТЕ & СПА 4* САНДАНСКИ

 

Областа Сандански e позната по поволните климатски услови и богатството од бањи со различна термалност (во реонот на општина Сандански има повеќе од 80 извори со температура 42-81 ° C), со ниска минерализација но со богат хемиски состав…..

 

Цените се на ден за СОБА

сместување услуга недела до четврток петок и сабота
DBL standard BB 42€   58€
SGL standard BB 37€   50€
DBL lux BB 48€   64€
SGL lux BB 42€   58€
Studio ( 2+1 ) BB 68€   94€
APP (со 2 спални) BB 92€ 128€

Цените се во € за плаќање во денари 1€ = 62 мкд

 

– Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО

– Деца од  2 – 6 год. 4 евра на ден ( на дополнително легло)

– Доплата за дополнително легло 12 евра на ден

– Доплата за полупансион 11 евра по лице на ден

– Доплата за полнпансион 17 евра по лице на ден

– Доплата за деца за храна  ( до 12 год.) 50 % од износот за возрасни

 

БАЗЕНИ

 • Внатрешниот минерален базен е со димензии 12 х 8 м., 28 – 30 ° C, длабочина 1,40м-2,20м.
 • Зимско работно време:
  Недела-Четврток од 09: 00ч. до 19: 00ч.
  Петок-Сабота од 09: 00ч. до 20: 00ч.
 • Надворешниот минерален базен е отворен од мај до септември, длабочина 1,80м., 28 – 30 ° C
 • Надворешниот детски минерален базен е со длабочина 80 см.

Базените се наоѓаат во непосредна близина на бар “Медите” и летната градина, каде може да уживате во освежителни пијалоци, овошје и овошни коктели и различни јадења за секој вкус.
СПА
Медите СПА центар ви овозможува да се чувствувате целосно одморени и релаксирани.
СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност на релаксирачки терапии, козметички процедури со ресторативна ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
Квалификуван персонал се грижи за клиентите кој изготвува индивидуални спа и балнео програми.

СПА центарот нуди:

 •      Класични масажи, пилинг и спа ритуали
 •      Ароматерапија
 •      Антицелулитни терапии
 •      Терапии за мажи
 •      Чистење, стегање и подмладителни терапии за лице
 •      Геотермални терапии со вулкански камења
 •      Билни и цитрусни масажи
 •      Џакузи и ароматични кади со минерална вода

Велнес центарот располага со зона за релаксација, сауна и минерален базен.