info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 2-3-5-7 ноќи
Локација: Баснко, Бугарија
Цена: од 18 Еур/ден
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

MPM HOTEL SPORT / 4* / BANSKO

 

Хотелот нуди вкупно 119 соби: Студио, апартмани со една спална и апартмани со две спани(мазонети)
Студијата содржат: француски лежај, кујна(фрижидер,апарат за кафе), сателитска телевизија,фен за коса,сеф,тоалет.

Апартман со една спална -дневна соба со софа и кујна(фрижидер,апарат за кафе),спална соба(одвоена со врата),сателитска телевизија, телефон, фен, сеф, тоалет(када /туш).
Апартман со две спални (во стил на куќа) две спални соби и дневен престој.

 Хотелски услуги:

 • Базен – затворен (бесплатно);
 • Хемиско чистење;
 • Интернет – во лоби бар
 • Масажа (со доплата во СПА центарот)
 • Конференциска сала
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • Фитнес
 • Бар
 • Ресторан
MPM SPORT SPA & Wellness 4* – Bansko
http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.html
Early bookings:
25% Попуст за резервации направени до 31.07.2017 и 100% уплатени до 05.08.2017
20 % Попуст за резервации направени во период 01.08-31.08.2017 и 100% уплатени до 05.09.2017
15 % Попуст за резервации направени во период 01.09-30.09.2017 и 100% уплатени до 05.10.2017
10 % Попуст за резервации направени во период 01.10-31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнување во периоди до 23.12.2017, и од 16.03.2018 до крајот на сезоната
*Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот!
HALF BOARD
DBL Executive -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-21.12.17;
09.03-15.04.18
22.12-28.12.17;
12.01-08.03.18
29.12-04.01.18 05.01-11.01.18
По лице во DBL Executive HB 44,0 51,7 74,8 66,0
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.) 71,5 79,2 149,6 132,0
DBL ROOM 88,0 103,4 149,6 132,0
DBL + EXTRA BED (3 adults) 118,8 139,6 202,0 178,2
1 adult + 1 Chd (02-12,99) 77,0 90,5 130,9 115,5
1 Adult+2 Chd (02-12,99) 93,5 107,0 147,4 132,0
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 104,5 119,9 166,1 148,5
DBL De Luxe -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-21.12.17;
09.03-15.04.18
22.12-28.12.17;
12.01-08.03.18
29.12-04.01.18 05.01-11.01.18
По лице во DBL De Luxe HB 47,3 58,3 89,1 79,2
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.) 74,8 85,8 178,2 158,4
DBL ROOM 94,6 116,6 178,2 158,4
DBL + EXTRA BED (3 adults) 127,7 157,4 240,6 213,8
1 adult + 1 Chd (02-12,99) 82,8 102,0 155,9 138,6
1 Adult+2 Chd (02-12,99) 99,3 118,5 172,4 155,1
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 111,1 133,1 194,7 174,9
APP 1-Bedroom -минимум 2+2; максимум 4 01.12-21.12.17;
09.03-15.04.18
22.12-28.12.17;
12.01-08.03.18
29.12-04.01.18 05.01-11.01.18
Наем на APP 1-Bedroom /4 person/ HB 138,6 161,7 231,0 207,9
APP 1-Bedroom VIP -минимум 2+2; максимум 4 01.12-21.12.17;
09.03-15.04.18
22.12-28.12.17;
12.01-08.03.18
29.12-04.01.18 05.01-11.01.18
Наем на APP 1-Bedroom VIP /4 person/ HB 204,6 227,7 297,0 273,9
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера – 85€ за возрасен и 45€ за дете од 2 дo 12,99 години
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Внатрешна Гаража – со предрезервација 9 EUR/ноќевања
Минимум престој 1 3 5 4
Release 3 7 21 14
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
3 7 21 14
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 100% 100%
Пенали за NO show 2 2 100% 100%
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.        
       

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Интернет
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Сеф на рецепција
Велнес центар
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.838938
Y координати: 23.477697

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Mасажа третмани