info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Неа Флогита – Konstantinos&Despina

Неа Флогита е позната по долгата песочна плажа и бројните поплочени патеки идеални за луѓето кои сакаат да шетаат. На самата плажа, но и во селцето се лоцирани повеќе традиционални таверни, барови и ресторани кои ќе ги задоволат сите вкусови, а локалниот пазар изобилува со свежи производи во секоја сезона.Во текот на летната сезона се воспоставуваат чести автобуски линии до голем број дестинации на Халкидики, а токму во Неа Флогита се организираат и тури до блиските археолошки локалитети. Луѓето кои живеат во ова селце се особено пријатни и токму поради тоа, ако еднаш отидете во Неа Флогита, сигурно ќе се вратите повторно.

Вила Константинос и Деспина се наоѓа во Флогита, на 600м одалеченост од плажа. Вилата се состои само од дуплекс апартмани за 6 до 8 лица. 
 
Апартманите се составени од две спални соби со дупли кревети и кујна тотално опремена со прибор за готвење и јадење, исто во склоп на кујната има и две единечни легла, клима и wi-fi вклучени во цената.  
 
Капацитетот на апартманите е 6 возрасни лица и 2 деца до 7год кој делат легло со родители. 
 
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, БЕЗ ПОПУСТ, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62ДЕН. 
 
Кординати: 40.260403, 23.224708
Неа Флогита Цени по апартман            
Вила Константинос и Деспина   Мај Јуни Jули Август Септември
  20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќевања / 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
2/4 Апп 4 лица / 100 180 200 250 290 390 410 440 500 500 500 500 500 420 280 260 220 160 100
2/5 Апп 5 лица / 120 190 210 260 300 400 420 450 510 510 510 510 510 430 300 270 230 170 120
2/6 Апп 6 лица / 130 200 220 270 310 410 430 460 520 520 520 520 520 450 310 290 250 190 140
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.Доплата за клима 5 Еур/ден
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Клима ВКЛУЧЕНА во цена.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.
Капацитетот на апартманите е 6 возрасни лица и 2 деца до 7год кој делат легло со родители. 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Флогита чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35 по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40 по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35 по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35 по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35 по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35 по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30 по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири

15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа

16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа

16:15 h локално време, ( 15:15 h мак.време) Геракини
16:45 h локално време, ( 15:45 h мак.време) Неа Флогита