info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 - 9 дена
Локација: Неи Пори, Олимписка Ривиера
Цена: од 45 € до 395 €
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Неи Пори

aro0

Неи Пори – најубавата плажа на Олимписка Ривиера

Најјужното местенце во регионот Пиериа, на само 3 часа со автомобил од Скопје и Битола е Неи Пори. Ако сте во потрага по одмор од градскиот метеж и стресот, ова е вистинското место за вас. Сместено е во подножјето на планината на боговите – Олимп. Самото место се состои од нов и стар дел кои ги двои црква. Она што е можеби најважно – плажата во Неи Пори е долга километри, пространа, со ситен бел песок. Постои можност да уживате во сонцето во некое од кафулињата кои нудат чадори и лежалки или да се сместите во пространиот дел на плажата во сопствена режија. Можност за играње одбојка, тенис и фудбал на плажа. Морето во летниот период е топло и пријатно за капење.

Вила-Хотел АРОНИС (А-кат) се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, во најмирниот и најпријатниот крај на местото на само 50 метри од плажа. Хотелот е опремен со лоби, рецепција, бар и уреден дел за одмор и дружење. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е со доплата (5 ЕУР на ден).

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.05.2017

     
Вила Аронис Б категорија 50 метри од плажа Мај Јуни Јули Август Септември
  20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица)   45 79 89 149 159 189 219 239 269 269 269 269 269 239 179 119 79 59
1/3 студио (3 лица)   59 89 114 184 194 224 244 284 304 304 304 304 304 274 204 154 104 74
1/4 студио (4 лица)   69 99 134 204 224 254 264 294 324 324 324 324 324 294 224 174 144 94
    / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Вила МЕЛИА (А-кат) се наоѓа во првиот дел на местото, на околу 150 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е со доплата (5 ЕУР на ден).

 

ЦЕНОВНИК НА 7 НОЌИ
Вила Mелиа Б категорија 150 метри од плажа Мај Јуни Јули Август Септември
  20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
Број на ноќевања   7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица)   45 79 89 149 159 189 219 239 269199 269242 269 269 269 239 179 119 79 59
1/3 студио (3 лица)   59 89 114 184 194 224 244 284 304199 304273 304 304 304 274 204 154 104 74
    / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање.
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

ЦЕНОВНИК НА 9 НОЌИ
Вила Мелиа Б кат 150 метри од плажа Мај Јуни Јули Август Септемвер
  20 27 03 10 19 28 07 16 25 03 12 21 30 09 16
Број на ноќевања   7 7 7 9 9 9 9 9 9 9 9 9 10 7 7
1/2 студио (2 лица)   49 79 89 189 204 243 299269 345310 345310 345310 345310 299 263 89 79
1/3 студио (3 лица)   59 89 114 236 249 288 334300 395355 395355 395355 395355 334 298 114 89
    / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :
Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€ (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз) по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Неи Пори ( секоја Сабота )

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Неи Пори :

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола