info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

PERUN HOTEL & Platinum Casino 4* – Bansko

 

Лоциран на 650 метри од Гондолата, Hotel Perun & Platinum Casino нуди надворешен и внатрешен базен, сауна, турска бања и фитнес центар бесплатно. Спа и Масажите се доплаќаат. Бесплатен приватен паркинг и бесплатен Wi-Fi.

Хотелот располага со 145 соби:
Двокреветни соби без балкон ( ~ 18 m),
Двокреветни соби со балкон( ~ 18 m),
Junior Suites ( ~ 44 m )

Сите соби имаат централно греење, купатило, фен, сеф, кабловска ТВ, телефон, мини бар(со доплата), Wi-Fi (со доплата).
Собите се со поглед на планината или градот. Постојат и двокреветни connected соби со врата измеѓу.

Двокреветни соби без балкон – брачен кревет или 2 оддвоени кревети. Можност за сместување на 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете.
Двокреветни соби со балкон – брачен кревет или 2 оддвоени кревети. Можност за сместување на 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете.
Junior Suite со француски лежај, 3 софа кревети (еден брачен). Можност за сместување на 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца.
Тип на помошното легло – софа.

PERUN HOTEL & Platinum Casino 4* – Bansko
http://www.hotelperunbansko.com/
Early bookings:
10 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 10.11.2017
5 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 30.11.2017
HALF BOARD
DBL ECONOMY -минимум 2;
максимум 2 +1 /3
01.12-21.12.17;
04.02-31.03.18
22.12-28.12.17;
02.01-08.01.18
29.12-01.01.18 09.01-18.01.18 19.01-03.02.18
По лице во DBL ECONOMY HB 30,8 42,9 67,1 30,8 36,3
SGL ECONOMY ROOM 40,7 67,1 112,2 40,7 51,7
DBL ECONOMY ROOM 61,6 85,8 134,2 61,6 72,6
DBL ECONOMY + EXTRA BED 86,2 120,1 187,9 86,2 101,6
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 53,9 75,1 117,4 53,9 63,5
1 Adult+2 Chd (02-11,99) 61,6 85,8 134,2 61,6 72,6
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 61,6 85,8 134,2 61,6 72,6
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 77,0 107,3 167,8 77,0 90,8
DBL Standard without balcony
-минимум 2; максимум 2 +1 /3
01.12-21.12.17;
04.02-31.03.18
22.12-28.12.17;
02.01-08.01.18
29.12-01.01.18 09.01-18.01.18 19.01-03.02.18
По лице во DBL STD without balcony HB 31,9 44,0 68,2 31,9 37,4
SGL STD without balcony ROOM 42,9 69,3 114,4 42,9 53,9
DBL STD without balcony ROOM 63,8 88,0 136,4 63,8 74,8
DBL STD without balcony + EXTRA BED 89,3 123,2 191,0 89,3 104,7
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 55,8 77,0 119,4 55,8 65,5
1 Adult+2 Chd (02-11,99) 63,8 88,0 136,4 63,8 74,8
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 63,8 88,0 136,4 63,8 74,8
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 79,8 110,0 170,5 79,8 93,5
DBL Standard witht balcony
-минимум 2; максимум 2 +1 /3
01.12-21.12.17;
04.02-31.03.18
22.12-28.12.17;
02.01-08.01.18
29.12-01.01.18 09.01-18.01.18 19.01-03.02.18
По лице во DBL STD with balcony HB 34,1 46,2 70,4 34,1 39,6
SGL STD with balcony ROOM 46,2 72,6 118,8 46,2 57,2
DBL STD with balcony ROOM 68,2 92,4 140,8 68,2 79,2
DBL STD with balcony + EXTRA BED 95,5 129,4 197,1 95,5 110,9
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 59,7 80,9 123,2 59,7 69,3
1 Adult+2 Chd (02-11,99) 68,2 92,4 140,8 68,2 79,2
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 68,2 92,4 140,8 68,2 79,2
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 85,3 115,5 176,0 85,3 99,0
JUNIOR SUITE -минимум 2;
максимум 2 +2 / 3+1
01.12-21.12.17;
04.02-31.03.18
22.12-28.12.17;
02.01-08.01.18
29.12-01.01.18 09.01-18.01.18 19.01-03.02.18
По лице во JUNIOR SUITE HB (min 2 adults) 41,3 57,2 85,8 41,3 48,4
Наем на JUNIOR SUITE /2 Adults/ 82,5 114,4 171,6 82,5 96,8
JUNIOR SUITE + EXTRA BED (3 adults) 115,5 160,2 240,2 115,5 135,5
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 82,5 114,4 171,6 82,5 96,8
2 Adults + 2 Chd (02-11,99) 103,1 143,0 214,5 103,1 121,0
3 Adults + 1 Chd (02-11,99) 115,5 160,2 240,2 115,5 135,5
Доплата за Новогодишна Вечера
возрасен / за дете 2-11,99
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
75 / 40
Доплата за Божиќна вечера
возрасен / за дете 2-11,99
НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
35 / 20
Минимум престој во ноќи * 2 3 3 2 2
Release 7 10 01.12.2017 7 7
Политика за отказ на резервации
*пенали за резервации со EB попуст 19-7 денови пред пристигнување
50% 50% 50% 50% 50%
*пенали за резервации со EB попуст 6-0 денови пред пристигнување 100% 100% 100% 100% 100%
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
5 7 01.12.2017 5 5
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 50% 1 1
Пенали за NO show 2 2 100% 2 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.          
         

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Соби за не-пушачи
Сеф на рецепција
Ресторан а ла карт
Казино
Велнес центар
Пристап за хендикепирани лица
Лифт
Таверна
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Приватен паркинг
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи

локација

X Координати: 41.82546410368689
Y координати: 23.482680916786194

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар