info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 2-3-5-7 дена
Локација: Bannsko, Bugarija
Цена: Цена од 23 Еур/лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

PIRIN BANSKO / 4* / BANSKO

 

Хотел Pirin има одлична локација во центарот на ски центарот Банско и нуди одлична услуга во традиционален стил.

Може да уживате во вкусната храна на локалната и интернациоаналната кујна во меаната, да се расположите во ноќниот клуб или да го пиете својот омилен пијалок во лоби барот.

PIRIN 4* – Bansko
Early bookings:
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
Early bookings попуст за ски услуги со задолжително сместување во некој од хотелите Bansko 4*/Pirin 4*/Strazhite 4*, Mura 3* only:
10 % Попуст за ски услуги за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за ски услуги за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017
*Резервации кои се потврдени за Новогодишен период мора да бидат 100% уплатени до 05.12.2017
HALF BOARD
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни
01.12-14.12.17;
02.03-02.04.18
15.12-28.12.17;
12.01-25.01.18;
16.02-01.03.18
29.12-11.01.18 26.01-15.02.18
По лице во DBL HB 35,2 36,3 55,0 46,2
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-1,99 y.o.) 51,7 52,8 71,5 62,7
DBL ROOM 70,4 72,6 110,0 92,4
DBL ROOM + EXTRA BED (3 adults) 98,6 101,6 154,0 129,4
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 52,8 54,5 82,5 69,3
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 52,8 54,5 82,5 69,3
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 70,4 72,6 110,0 92,4
DBL DELUXE ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни
01.12-14.12.17;
02.03-02.04.18
15.12-28.12.17;
12.01-25.01.18;
16.02-01.03.18
29.12-11.01.18 26.01-15.02.18
По лице во DBL DELUXE HB 40,7 41,8 60,5 51,7
SGL DELUXE ROOM (max 1 adl+1 chd 0-1,99 y.o.) 57,2 58,3 77,0 68,2
DBL DELUXE ROOM 81,4 83,6 121,0 103,4
DBL DELUXE ROOM + EXTRA BED (3 adults) 114,0 117,0 169,4 144,8
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 61,1 62,7 90,8 77,6
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 61,1 62,7 90,8 77,6
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 81,4 83,6 121,0 103,4
APP 1-Bedroom -минимум 2;
максимум 3+1/2+2 или 4 возрасни
01.12-14.12.17;
02.03-02.04.18
15.12-28.12.17;
12.01-25.01.18;
16.02-01.03.18
29.12-11.01.18 26.01-15.02.18
По лице во APP 1-Bedroom HB 46,2 47,3 66,0 57,2
Наем на APP 1-Bedroom (2 Adult) 92,4 94,6 132,0 114,4
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 adults) 125,4 128,7 184,8 158,4
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS (4 adults) 140,8 145,2 220,0 184,8
1 adult + 1 Chd (02-11,99) 92,4 94,6 132,0 114,4
1 Adult + 2 Chd (02-11,99) 92,4 94,6 132,0 114,4
2 Adults + 1 Chd (02-11,99) 92,4 94,6 132,0 114,4
2 Adults + 2 Chd (02-11,99) 92,4 94,6 132,0 114,4
3 Adults + 1 Chd (02-11,99) 125,4 128,7 184,8 158,4
Hotel Booking tax Obligatory: 5 euro per person/per stay incl. child.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера – 35€ за возрасен и 20€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 – не користи услуги.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера – 75€ за возрасен и 40€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 – не користи услугите.
Release 7 7 01.12.2017 7
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
7 7 01.12.2017 7
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 1 100% 1
Пенали за NO show 2 2 100% 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.        
         
       

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 2 981 9396
Контакт телефон: +359 2 981 9396

далечина од

Далечина од центарот: 500 m
Жичара: 2,3 km

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Соби за не-пушачи
Бар во хотелот
Лифт
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф
Фен
Греење
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.83652210894194
Y координати: 23.491250574588776

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Фитнес