info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Пирин Голф&Spa 5* Банско

 

Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет : Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и апартмани од различна категорија.
Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

Цената вклучува: сместување,појадок/вечера шведска маса, кафе и чај во собите, бесплатно користење на  термалната зона Pirin SPA центар/внатрешен и надворешен базен,планинска сауна, инфрацрвена сауна,хидротерапевтска Kneipp бања, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушеви/, групен голф час ГРАТИС во петок, сабота од 16:00- 17:00 – со претходна резервација, 10% попуст за храна & пијалоци во Pirin Golf & Country Club рестораните

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ПО СОБА/АПП ЗА 2-ЦА

Цената е објавена во ЕВРА по сместување на ден во двокреветна или еднокреветна соба, наем за двајца за апартаман

Вид на сместување Регуларни кревети Дополнителни легла Минимум лица Максимум лица

Летна сезона

01.04.2017 – 30.11.2017

Минимален број ноќевања

1 ноќевање/EURO

ADL-возрасен CHD

дете

HB

Двокреветна соба стандард

2

/

2

2

*

60,-

Еднокреветна соба стандард

/

1

1

44,-

Јуниор апартман

2

/

2

2

73,-

Супериор апартман

2

/

2

2

85,-

Де Лукс апартман

4

/

4

4

150,-

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА национални, официјални и регионални празници

Детска политика:

  • Деца до(6.99) г. со 2ца родители БЕСПЛАТНО (макс. 1 дете) спие со родителите
  • Бебешко креветче бесплатно, со претходна резервација
  • Максимум две деца можат да се сместат во конект соба / супериор/ поврзани со врата со собата од родителите.Собата со децата плаќа 50% од собата од родителите. Максимум години од децата 14. Деца над 14 г. ќе се калкулираат како возрасни
  • Возрасен и дете до (6.99) г. плаќаат како еднокреветна соба
  • Туристичка такса 1 евро по лице на ден
Задолжителен депозит на 100 (сто) лева по сместување, кој се враќа на денот на напуштање, после проверка на сместувачкиот капацитет.

Дополнителна доплата за  мени на Ѓурѓовден 06.05.2017 – 22 евра за возрасен или 11 евра за деца од  7-14 г., БЕСПЛАТНО за деца до 7 години