info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

ПОЛИХРОНО – Vila Meri

 

Полихроно, мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Преку летото бројот на туристи е далеку поголем. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Заради своите карактеристики на дестинација за семеен одмор Полихроно се наетнува како најпопуларната десинација на Халкидики веќе долги години. 

Вила Мери се наоѓа на 40м од плажа, со уреден двор и место за одмор, лоцирана во средишниот дел на Полихроно веднаш до Супер Маркетот Вавиндос. 
 
Собите располагаат со мини кујна со мала рерна со две рингли, фрижидер, ТВ и сопствено WC. Во цената е вклучена клима и wifi.
 
Вилата располага со двокреветни соби, трокреветни и еден едноспален апартман
 
Во двокреветната соба има капацитет за 2 возрасни лица плус 1 дете до 11,99год кое спие со родители.
 
Во трокреветна соба има капацитет за 2 возрасни лица + 2 деца до 11,99год од кој едното спие со родители, или 3 возрасни лица + 1 дете кое спие на кревет со родители. 
 
Во едноспалниот апартман има капацитет за 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99год кое спие со родители на спален кревет. (апартманот е составен од една спална соба со спален кревет + една кујна во која се сместени две единечни редовни легла) 
 
Цените се изразени за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања. 
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.
 
На Промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.
Вила Мери – Полихроно 40м од плажа Мај Јуни Јули Август Септември
/ 21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17 24
Број на ноќи / 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио / 59 79 119 199 279 299 309 339 349 349 349 349 349 279 229 179 109 89 59
1/3 студио / 69 99 139 229 309 329 359 389 389 389 389 389 389 299 259 199 129 99 69
1/4 студио / 89 119 169 259 339 369 389 419 419 419 419 419 419 329 289 229 159 119 89
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Цените кои се со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на два и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. Важат Општите услови за патување на СКТМ

 

ПОЛИХРОНО – Vila Elena

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2017
ПОЛИХРОНО мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели.
Вила Елeна е лоцирана во Полихроно, на 20м од плажа, располага со студиа на приземје и 1ви спрат. Вилата има 4 паркинг места и скара во дворното место.
Собите располагаат со клима, ТВ, wi- fi, сопствен тоалет, кујна, тоалет со туш кадичка.
Цените се изразени за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања.
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.
На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени во рок од 14 дена од направена резервација.
Вила Елена – Полихроно 20м од плажа Мај Јуни Јули Август Септември
/ 21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17 24
Број на ноќи / 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио / 59 79 119 199 259 279 299 329 329 329 329 329 329 269 209 169 99 79 49
1/3 студио / 69 89 139 219 279 299 329 359 359 359 359 359 359 299 239 189 119 89 59
1/4 студио / 99 109 149 229 299 329 359 389 389 389 389 389 389 319 269 209 129 99 79
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Цените кои се со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на два и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. Важат Општите услови за патување на СКТМ

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35 по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40 по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35 по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35 по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35 по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35 по лице Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30 по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола