info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Сандански, Бугарија
Цена: Од 76 еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Сандански 8ми Март

 

 

09.03        Битола-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 05.00 часот од Битола за Банско преку Струмица и Петрич, со попатна посета на храмот – споменик – света Петка и гробот на најголемата пророчица – Баба Ванѓа каде е и погребана. Продолжување за Сандански. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

10.03       Сандански
Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Ноќевање.

11.03       Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Битола
Појадок. Слободно време до заминувањето за Македонија.
Попатни одмори, царински формалности, пристигнување во вечерните часови.

 

Во цената Е вклучено:

2 ноќевања со појадок или полупансиони во избран хотел
Користење на СПА центарот
Попатна посета на: храмот на Баба Ванѓа
Придружник и организација на патувањето.

 

Во цената НЕ Е пресметано:
Автобуски превоз према програмата;
– возрасен превоз 25€
– дете 2-15 г. 15€
Патничко здравствено осигурување – 150 денари
Влезници за објекти кои се посетуваат