info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 4 и 7 ноќи ски пакети
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 235 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

СКИ ПАКЕТИ БАНСКО

 

Hotel Casa Karina 3*

е луксузен апартмански хотел, кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско.

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар.

Каса карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, Турска бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража, конференциска сала, интернет wi-fi со доплата, перална, ски гардероба и собен сервис.
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА 7 НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕНА ТУРИСТИЧКА И УСЛУЖНА ТАКСА
 
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАКАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД
 
 
Hotel Casa Karina 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
Редовни цени без изразен попуст
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-3,99год Дете од 4-11,99год
06.01-13.01.2018 248еур 206еур 8,5еур 156еур
13.01-20.01.2018 248еур 206еур 8,5еур 156еур
20.01-27.01.2018 248еур 206еур 8,5еур 156еур
27.01-03.02.2018 248еур 206еур 8,5еур 156еур
03.02-10.02.2018 248еур 206еур 8,5еур 156еур
10.02-17.02.2018 248еур 206еур 8,5еур 156еур
17.02-24.02.2018 248еур 206еур 8,5еур 156еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возрасни
         
Hotel Casa Karina 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
Цени изразени за уплата до 01.12.2017 со попуст од 20%
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-3,99год Дете од 4-11,99год
06.01-13.01.2018 201еур 167еур 8,5еур 127еур
13.01-20.01.2018 201еур 167еур 8,5еур 127еур
20.01-27.01.2018 201еур 167еур 8,5еур 127еур
27.01-03.02.2018 201еур 167еур 8,5еур 127еур
03.02-10.02.2018 201еур 167еур 8,5еур 127еур
10.02-17.02.2018 201еур 167еур 8,5еур 127еур
17.02-24.02.2018 201еур 167еур 8,5еур 127еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возрасни
         
Hotel Casa Karina 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
Цени изразени за уплата до 15.12.2017 со попуст од 15%
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-3,99год Дете од 4-11,99год
06.01-13.01.2018 213еур 177еур 8,5еур 134еур
13.01-20.01.2018 213еур 177еур 8,5еур 134еур
20.01-27.01.2018 213еур 177еур 8,5еур 134еур
27.01-03.02.2018 213еур 177еур 8,5еур 134еур
03.02-10.02.2018 213еур 177еур 8,5еур 134еур
10.02-17.02.2018 213еур 177еур 8,5еур 134еур
17.02-24.02.2018 213еур 177еур 8,5еур 134еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возрасни

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ ВО ЈАНУАРИ: 

Превоз од Скопје – Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Хотелот Bansko Spa & Holidays 4*

е еден од најубавите хотели во Банско. Овој хотел располага со модерен СПА центар опремен во традиционално ориентален стил. СПА центарот соджи: базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања и нуди голем број масажи и услуги за релаксација и разубавување. Хотелот има и бесплатен организиран превоз до гондолата.

Bansko Spa & Holidays 4* има 98 соби од кои 80 се стандардни, 9 се соби на масандра, 3 фамилјарни соби и 6 апартмани.

Собите се опремени со : два одделни или еден брачен кревет, индивидуален клима уред, телевизор, мини-бар, електричен бокал,телефон, Wi-Fi/интернет (бесплатно),купатило со када, фен за коса, бањарки, балкон, килим, чистење – секој ден, промена на постела – 2 пати неделно,крпи – секој ден

Апартмани– дневна соба и спална со брачен кревет

За деца: креветче бесплатно, детско столче бесплатно, детско игралиште

Скиење: превоз до лифт- бесплатно, просторија за ски опремата (бесплатно)

Спорт и рекреација:Бесплатно: затворен базен, фитнес сала, шах, сауна, парна бања, турска бања.Со доплата: пинг-понг, масажа

Во склоп на хотелот: сеф (со доплата) room service, лобби-бар, ресторан- a la carte ресторан, меана (ресторант со национален стил),SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, перална (со доплата), паркови,- бизнис центар, паркинг со доплата,забрането за домашни миленици

Локација:1 км од центарот на градот и од лифтот.

Дополнителни информации: Хотелот е реновиран во 2010 година

Хотел: 4 спрата, 2 лифтови, 87 соби (до 2+1 / 3 лица, 25 м2), 5 семејни соби (макс. 2+2 лица, 30 м2), 6 апартмани со 1 спална соба (max 2+2 лица, 40 м2).

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА ПО ИЗБОР 3, 4 ИЛИ 7 НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Hotel Bansko Spa&Holidays 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
7 ноќевања Цена по лице Трето возр 1во Дете од 2-5,99год 2ро дете од 2-5,99год Дете од 6-13,99год
06.01-13.01.2018 217еур 157еур 8,5еур 115еур 115еур
13.01-20.01.2018 217еур 157еур 8,5еур 115еур 115еур
20.01-27.01.2018 217еур 157еур 8,5еур 115еур 115еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
Hotel Bansko Spa&Holidays 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
3 ноќевања Цена по лице Трето возр 1воДете од 2-5,99год 2ро дете од 2-5,99год Дете од 6-13,99год
06.01-09.01.2018 98еур 71еур 10,5еур 53еур 53еур
13.01-16.01.2018 98еур 71еур 10,5еур 53еур 53еур
20.01-23.01.2018 98еур 71еур 10,5еур 53еур 53еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
Hotel Bansko Spa&Holidays 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
4 ноќевања Цена по лице Трето возр 1во Дете од 2-5,99год 2ро дете од 2-5,99год Дете од 6-13,99год
09.01-13.01.2018 125еур 91еур 5,5еур 67еур 67еур
16.01-20.01.2018 125еур 91еур 5,5еур 67еур 67еур
23.01-27.01.2018 125еур 91еур 5,5еур 67еур 67еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
Доплата за превоз: 

Превоз од Скопје – Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

 

Хотел Зара & Спа

 е ново изграден хотел 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско.  Хотелот нуди бесплатен Wi fi , секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон . Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) Wi-Fi, купатило со туш/када, фен за коса, балкон.Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет(кауч) и една спална соба, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.GPS кординати: Longitude 41.835645°; Latitude 23.476871°

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА ПО ИЗБОР 3, 4 ИЛИ 7, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕНИ ТУРИСТИЧКИ И УСЛУЖНИ ТАКСИ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД 

-15% Попуст за резервации направени до 30.10.2017, со целосна уплата до 10.11.2017

-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2017, со целосна уплата до 10.12.2017

На туристичките такси не следува попуст. 

Hotel Zara & Spa 4* Bansko Hotel Zara & Spa 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба Полупансион Стандард двокреветна соба
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год 3 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год
06.01-13.01.2018 247еур / / / 06.01-09.01.2018 114еур / / /
13.01-20.01.2018 227еур / / / 13.01-16.01.2018 112еур / / /
20.01-27.01.2018 231еур / / / 20.01-23.01.2018 112еур / / /
Цени изразени по лице со вклучени такси Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возрасни лица Капацитет – 2 возрасни лица
Hotel Zara & Spa 4* Bansko Hotel Zara & Spa 4* Bansko
Полупансион Супериор двокреветна соба Полупансион Супериор двокреветна соба
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год 3 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год
06.01-13.01.2018 272еур 197еур 8,5еур 140,5еур 06.01-09.01.2018 125еур 90еур 7,5еур 65еур
13.01-20.01.2018 255еур 185еур 8,5еур 134,5еур 13.01-16.01.2018 114еур 84еур 7,5еур 62еур
20.01-27.01.2018 259еур 187еур 8,5еур 135,5еур 20.01-23.01.2018 114еур 84еур 7,5еур 62еур
Цени изразени по лице со вклучени такси Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возрасни лица Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возрасни лица
Hotel Zara & Spa 4* Bansko Hotel Zara & Spa 4* Bansko
Полупансион 1 Спален апартман Полупансион 1 Спален апартман
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год 3 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год
06.01-13.01.2018 302еур 212еур 8,5еур 154,5еур 06.01-09.01.2018 135еур 96еур 7,5еур 71еур
13.01-20.01.2018 287еур 206еур 8,5еур 148,5еур 13.01-16.01.2018 128еур 93еур 7,5еур 68еур
20.01-27.01.2018 289еур 207еур 8,5еур 150еур 20.01-23.01.2018 128еур 93еур 7,5еур 68еур
Цени изразени по лице со вклучени такси Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возр лица + 1 дете Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возр лица + 1 дете
Hotel Zara & Spa 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
4 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год
09.01-13.01.2018 139еур / / /
16.01-20.01.2018 131еур / / /
23.01-27.01.2018 131еур / / /
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возрасни лица
Hotel Zara & Spa 4* Bansko
Полупансион Супериор двокреветна соба
4 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год
09.01-13.01.2018 154еур 111еур 5,5еур 80еур
16.01-20.01.2018 147еур 107еур 5,5еур 78еур
23.01-27.01.2018 147еур 107еур 5,5еур 78еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возрасни лица
Hotel Zara & Spa 4* Bansko
Полупансион 1 Спален апартман
4 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 2-5,99год Дете од 6-11,99год
09.01-13.01.2018 170еур 121еур 5,5еур 88еур
16.01-20.01.2018 166еур 119еур 5,5еур 86еур
23.01-27.01.2018 165еур 119еур 5,5еур 86еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет – 2 возр + 2 деца или 3 возр лица + 1 дете
ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје – Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА ПО ИЗБОР 3, 4 ИЛИ 7 НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕНА ТУРИСТИЧКА И УСЛУЖНА ТАКСА
 
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАКАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД
 
-15% Попуст за резервации направени до 30.10.2017, со целосна уплата до 10.11.2017
 
-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2017, со целосна уплата до 10.12.2017
 
(Попустот е валиден за период на престој до 12.01.2018)
 
На туристичките такси не следува попуст. 
 
 
Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko   Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба   Полупансион Стандард двокреветна соба
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 0-3,99год Дете од 4-11,99год   3 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 0-3,99год Дете од 4-11,99год
06.01-13.01.2018 235еур / / /   06.01-09.01.2018 111еур / / /
13.01-20.01.2018 203еур / / /   13.01-16.01.2018 92еур / / /
20.01-27.01.2018 203еур / / /   20.01-23.01.2018 92еур / / /
Цени изразени по лице со вклучени такси   Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни   Капацитет- 2 возрасни
                     
Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko   Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko
Полупансион 1 спален апатман на 1ви спрат(ниско)   Полупансион 1 спален апатман на 1ви спрат(ниско)
7 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 0-1,99год Дете од 2-11,99год   3 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 0-1,99год Дете од 2-11,99год
06.01-13.01.2018 266еур 196еур / 143еур   06.01-09.01.2018 128еур 93еур / 68еур
13.01-20.01.2018 241еур 171еур / 128еур   13.01-16.01.2018 108еур 78еур / 59еур
20.01-27.01.2018 241еур 171еур / 128еур   20.01-23.01.2018 108еур 78еур / 59еур
Цени изразени по лице со вклучени такси   Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возр + 1 дете   Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возр + 1 дете
                     
Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko   Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko
Полупансион 2 спален апатман на 1ви спрат(ниско)   Полупансион 2 спален апатман на 1ви спрат(ниско)
7 ноќевања Цена по лице 5то возрасно 6то возрасно Дете од 2-11,99год   3 ноќевања Цена по лице 5то возрасно 6то возрасно Дете од 2-11,99год
06.01-13.01.2018 235еур 166еур 166еур 120еур   06.01-09.01.2018 113еур 82еур 81еур 59еур
13.01-20.01.2018 194еур 136еур 136еур 100еур   13.01-16.01.2018 88еур 63еур 63еур 47еур
20.01-27.01.2018 194еур 136еур 136еур 100еур   20.01-23.01.2018 88еур 63еур 63еур 47еур
Цени изразени по лице со вклучени такси   Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 6 возрасни лица или 5 возр +1 дете   Капацитет- 6 возрасни лица или 5 возр +1 дете
Се плаќа – Минимум 4 возрасни лица сместени во соба   Се плаќа – Минимум 4 возрасни лица сместени во соба
                     
Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko            
Полупансион Стандард двокреветна соба            
4 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 0-3,99год Дете од 4-11,99год            
09.01-13.01.2018 130еур / / /            
16.01-20.01.2018 117еур / / /            
23.01-27.01.2018 117еур / / /            
Цени изразени по лице со вклучени такси            
Капацитет- 2 возрасни            
                     
Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko            
Полупансион 1 спален апатман на 1ви спрат(ниско)            
4 ноќевања Цена по лице Трето возр Дете од 0-1,99год Дете од 2-11,99год            
09.01-13.01.2018 152еур 109еур / 80еур            
16.01-20.01.2018 139еур 99еур / 78еур            
23.01-27.01.2018 139еур 99еур / 78еур            
Цени изразени по лице со вклучени такси            
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возр + 1 дете            
                     
Hotel St.George Ski & Spa 4* Bansko            
Полупансион 2 спален апатман на 1ви спрат(ниско)            
4 ноќевања Цена по лице 5то возрасно 6то возрасно Дете од 2-11,99год            
09.01-13.01.2018 129еур 84еур 84еур 66еур            
16.01-20.01.2018 112еур 72еур 72еур 58еур            
23.01-27.01.2018 112еур 72еур 72еур 58еур            
Цени изразени по лице со вклучени такси            
Капацитет- 6 возрасни лица или 5 возр +1 дете            
Се плаќа – Минимум 4 возрасни лица сместени во соба            

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје – Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

 

Хотелот Регнум со 5*

е  извонредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди невероjатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на одалеченост 400 м од гондолата како и 900 м од центарот на градот. (не сите соби имаат тераси, таквите се на барање)

Junior suite – една просторија со дупли кревет за 2 лица

Ексекутиве суите – една дневна со кујна и легло на растегнување и една спална соба со спален кревет.

После напорниот ден можете да се опуштите во топлите сауни како и парни бањи кои што ке ви понудат неповторлива релаксација. Хотелот исто така нуди и можност да ја пробате турската храна како и турските специјалитети.

25% Попуст за резервации направени до 15.09.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 15.09.2017

20% Попуст за резервации направени до 31.10.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 05.11.2017

15% Попуст за резервации направени до 21.11.2017, за период на прстој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 25.11.2017

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА ПО ИЗБОР 3, 4 ИЛИ 7 НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Регнум Апарт Хотел 5*
Полупансион Executive Suite
7 ноќевања Цена по лице Трето возр 1во Дете од 2-10,99год 2ро дете од 2-10,99год
06.01-13.01.2018 513еур 297еур 8,5еур 8,5еур
13.01-20.01.2018 464еур 270еур 8,5еур 8,5еур
20.01-27.01.2018 563еур 318еур 8,5еур 8,5еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
Регнум Апарт Хотел 5*
Полупансион Executive Suite
3 ноќевања Цена по лице Трето возр 1во Дете од 2-10,99год 2ро дете од 2-10,99год
06.01-09.01.2018 247еур 142еур 7,5еур 7,5еур
13.01-16.01.2018 197,5еур 121еур 7,5еур 7,5еур
20.01-23.01.2018 247еур 142еур 7,5еур 7,5еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
Регнум Апарт Хотел 5*
Полупансион Executive Suite
4 ноќевања Цена по лице Трето возр 1во Дете од 2-10,99год 2ро дете од 2-10,99год
09.01-13.01.2018 273,5еур 162еур 5,5еур 5,5еур
16.01-20.01.2018 257еур 155еур 5,5еур 5,5еур
23.01-27.01.2018 273,5еур 162еур 5,5еур 5,5еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ ВО ЈАНУАРИ: 

Превоз од Скопје – Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур