info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: Ноќевање со појадок
Локација: Марикостеново, Бугарија
Цена: Цени од 27 ЕУр по лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Спа хотел Мантар – Марикостеново

 

Хотелот се наоѓа во непосредна близина на минералните бањи на селото Марикостиново на 13 км од градот Петрич, 8 км од границата со Република Грција, на 30 километри од границата со Македонија и 1 км од реката Струма. GPS координати: 41.431357, 23.333847

Располага со Спа центар кој вклучува: сауна, парна бања, затворен базен со минерална вода и хидро-масажа, шок тушеви, соба за релакс, хидро масажа соба со џакузи, фитнес, голем избор на масажи и исцелувачки постапки со кал.

 

Ниска сезона од 01.01 до 29.02.2017 и од 01.07.до31.08.2017
Недела-Четврток Петок-Сабота
       2 лица        1 лице        2 лица              1 лице
Двокреветна 45 еур 35 еур Двокреветна 48 еур 37 еур
Двокрев лукс 55 еур 45 еур Двокрев лукс 59 еур 48 еур
Апартман 68 еур 56 еур Апартман 72 еур 59 еур
Апартма лукс 100 еур 84 еур Апартма лукс 105 еур 89 еур
Висока сезона од 01.03 до 30.06.2017 и од 01.09 до 31.12.2017
Недела-Четврток Петок-Сабота
2 лица 1 лице 2 лица 1 лице
Двокреветна 48 еур 37 еур Двокреветна 50 еур 40 еур
Двокрев лукс 58 еур 48 еур Двокрев лукс 62 еур 50 еур
Апартман 71 еур 58 еур Апартман 75 еур 62 еур
Апартма лукс 102 еур 86 еур Апартма лукс 108 еур 92 еур
Цената е дадена за НП по соба во Еур за плаќање во МКД 1 Еур = 61,80.
Сите соби располагаат со: ХД ТВ, Кабловска ТВ, Мини бар,
Неограничен WiFi, Клима,Телефон, СЕФ, Шише минерална вода, луксузни додатоци.
Во склоп на цената влегува и неограничено користење на : Фитнес, Покриен базен со
хидромасажни џетови, Сауна, Парна Бања, Паркинг, Соба за релаксација,Шок тушеви, Велосипеди, Паркинг за велосипеди, Библиотека и Детски кат.

 Бесплатно: Едно дете под 12 години престојува бесплатно во кревет со родител.
Бесплатно: Бесплатно baby cot.
Бесплатно: Сместување за деца под 6 години.
Едно дете од 6 до 12 години се наплаќа 35% од соба стапка на дополнителен кревет.
Трет возрасен (над 12 години) се наплаќа 70% од цената на возрасен на дополнителен кревет.
Дополнителен кревет може да се постави само во двокреветни лукс соба, апартман или Лукс апартман.

Хотелски содржини:
24/7 обезбеден паркинг со видео надзор

Собна послуга
Соба за состаноци
Детско игралиште
Сеф во секоја соба
Сеф на рецепција
Организирани дневни патувања до познати атракции, во областа