info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија
Цена: 179 Еур/соба /7 дена
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Sv. Ivan Rilski 4*

 

 

Хотелот Иван Рилски се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите. Потполно нов хотел (отворен 2008 година), чиј комплекс е составен од 5 згради во типично алпски архитектонски стил, со традиционално-бугарски мотиви. Хотелот располага со пространи и удобни соби, ресторан, бар, конференциска сала, room service, луксузен СПА центар (затворен базен, парна бања, сауна, фитнес).

ST. IVAN RILSKI 4* – Bansko
https://www.saintivanrilski.com/
Early bookings /валидно за резервации со престој од минимум 6 ноќевања/:
20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и 100% уплатени до 10.10.2017, Не е валидно за период 28.12.-12.01.2018 incl !
15 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и 100% уплатени до 10.10.2017, за период 28.12.-12.03.2018 incl
15 % Попуст за резервации направени до 15.11.2016 и 100% уплатени до 20.11.2017. Не е валидно за период 28.12.-12.01.2018 incl !
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017. за период 28.12.-12.01.2018 incl !
Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за престој во периоди 01.12.-27.12.2017 вкл. и 13.01.-31.03.2018 incl
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот!
BED AND BREAKFAST
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
По лице во DBL BB 30,8 62,7 36,3 30,8
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.) 52,8 84,7 58,3 52,8
DBL ROOM 61,6 125,4 72,6 61,6
DBL ROOM + EXTRA BED 83,6 171,6 96,8 83,6
1 adult + 1 Chd (06-11,99) 55,0 105,6 63,8 55,0
1 adult + 2 Chd (02-05,99) 52,8 84,7 58,3 52,8
1 adult + 2 Chd (06-11,99) 58,3 108,9 67,1 58,3
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 55,0 105,6 63,8 55,0
2 adult + 1 Chd (02-05,99) 61,6 125,4 72,6 61,6
2 adult + 1 Chd (06-11,99) 64,9 128,7 75,9 64,9
STUDIO -минимум 2; максимум 2 +1
или 3 возрасни
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на STUDIO (2 pax) BB 59,4 125,4 72,6 59,4
STUDIO + EXTRA BED (3 adults) 75,9 141,9 89,1 75,9
2 Adults + 1 Chd (00-5,99) 59,4 125,4 72,6 59,4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 62,7 128,7 75,9 62,7
FAMILY APP 1-Bedroom -минимум 2;
маскимум 2+2 или 3 возрасни
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) BB 72,6 138,6 84,7 72,6
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/ 89,1 155,1 101,2 89,1
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/ 105,6 171,6 117,7 105,6
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 72,6 138,6 84,7 72,6
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 75,9 141,9 88,0 75,9
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 79,2 145,2 91,3 79,2
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99) 75,9 141,9 88,0 75,9
3 Adults + 1 Chd (06-11,99) 92,4 158,4 104,5 92,4
HALF BOARD
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
По лице во DBL HB 39,6 72,6 46,2 39,6
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.) 61,6 94,6 68,2 61,6
DBL ROOM 79,2 145,2 92,4 79,2
DBL ROOM + EXTRA BED 108,9 199,1 124,3 108,9
1 adult + 1 Chd (06-11,99) 69,3 121,0 79,2 69,3
1 adult + 2 Chd (02-05,99) 61,6 94,6 68,2 61,6
1 adult + 2 Chd (06-11,99) 78,1 129,8 88,0 78,1
1 adult + 2 Chd (02-05,99)(06-11,99) 69,3 121,0 79,2 69,3
2 adult + 1 Chd (02-05,99) 79,2 145,2 92,4 79,2
2 adult + 1 Chd (06-11,99) 88,0 154,0 101,2 88,0
STUDIO -минимум 2; максимум 2+1 или 3 возрасни 01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на STUDIO (2 pax) HB 79,2 145,2 59,4 79,2
STUDIO + EXTRA BED (3 adults) 105,6 171,6 85,8 105,6
2 adult + 1 Chd (02-05,99) 79,2 145,2 59,4 79,2
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 88,0 154,0 68,2 88,0
FAMILY APP 1-Bedroom -минимум 2;
маскимум 2+2 или 3 возрасни
01.12-27.12.17
17.02-31.03.18
28.12-02.01.18 03.01-12.01.18;
27.01-16.02.18
13.01-26.01.18
Наем на FAM APP 1-Bedroom (2 persons) HB 92,4 158,4 104,5 92,4
Наем на FAM APP 1-Bedroom /3 person/ 118,8 184,8 130,9 118,8
Наем на FAM APP 1-Bedroom /4 person/ 145,2 211,2 157,3 145,2
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 92,4 158,4 104,5 92,4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 101,2 167,2 113,3 101,2
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 110,0 176,0 122,1 110,0
2 Adults + 2 Chd (0-5,99)(06-11,99) 101,2 167,2 113,3 101,2
3 Adults + 1 Chd (06-11,99) 127,6 193,6 139,7 127,6
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Божиќна вечера – 39€ за возрасен и 22€ за дете од 6 дo 11,99 години
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера – 79€ за возрасен и 42€ за дете од 6 дo 11,99 години
Минимум престој 1 4 1 1
Release 5 27 7 5
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
3 14 5 3
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 1 2 1 1
Пенали за NO show 2 2 2 2
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.        
       

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Факс
Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Лифт
Игротека за деца
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Кујна
Интернет конекција
Телефон
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Тераса
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.82798644835905
Y координати: 23.480358123779297

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/Хаммам (бесплатно)
Ледена соба (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
СПА центар