info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Liolios Studios & Apartments – Skala Potamia (Golden Beach)

 

Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос, Грција
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на неполни 2 минути од плажа
Тип на студиа: Двокреветни и Трокреветни студиа.
Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Лиолиос студиос – Скала Потамиа                                  
Лиолиос студиос – Скала Потамиа     Јуни Јули Август Септември
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио прв спрат 69 89 139 179 219 269 315 345 379 399 399 399 399 369 309 239 189 149 99
1/2+1 студио прв спрат 74 94 144 184 224 274 320 350 384 404 404 404 404 374 314 244 194 154 104
Апп 1/3 приземје 79 99 149 189 229 279 325 355 389 409 409 409 409 379 319 249 199 159 109
1/4 студио приземје 84 104 154 194 234 284 330 360 394 414 414 414 414 384 324 254 204 164 114
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цената е дадена за наем на соба за 7 ноќевања, во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд
Клима уред со доплата 5 еур на ден – Wi-fi Интернет бесплатно
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

VILLA ARGIRI -Skala Potamia (Golden Beach)

Категорија: Апартманско сместување

Област: Остров Тасос
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на 5 минути од плажа
Координати: 40.7147632; 24.7549922
Опис на соби: Вкупно 6 студиа;
Тип на студиа: Двокреветни, Трокреветни и Четирикреветни.
Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 11 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Вила Аргири – Скала Потамиа     Јуни Јули Август Септември
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 49 69 119 159 199 229 269 299 339 369 369 369 369 339 279 229 169 119 79
1/3 студио 59 79 129 169 209 239 279 314 354 384 384 384 384 354 289 239 179 129 89
1/4 студио 69 89 139 179 219 249 289 329 369 399 399 399 399 369 299 249 189 139 99
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цената е дадена за наем на соба за 7 ноќевања, во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд
Клима уред со доплата 5 еур на ден – Wi-fi Интернет бесплатно
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Olga & Christina Studios – Skala Potamia (Golden Beach)

Олга и Криситина студиос – Скала Потамиа Јуни Јули Август Септември
02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 159 199 239 289 329 359 399 415 415 415 415 389 339 259 209 159 109
1/3 студио 169 209 249 299 339 369 409 425 425 425 425 399 349 269 219 169 119
  / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цената е дадена за наем на соба за 7 ноќевања, во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд
Клима уред со доплата 5 еур на ден – Wi-fi Интернет бесплатно
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Категорија: Апартмани
Локација: Скала Потамиа, Остров Тасос – Грција
Од плажа: на неполна 1 минута од плажа

Вила Olga Cristina се наоѓа во најпознатото место на Тасос, Скала Потамиа. Вилата е комплетно реновирана и располага со 8 студиа – Двокреветни и Трокреветни со балкон. Во истиот објект има и минимаркет.
Услуга:Room Only – Наем на соба
Тип на соби: Двокреветни и Трокреветни студиа
Во собите: клима, телевизор, кујна, бесплатно Wi-Fi, сеф, купатило со туш, фен за коса, бесплатен паркинг.

Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Finikas Studios – Golden Beach

Вила Финикас – Скала Потамиа Мај Јуни Јули Август Септември
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 69 89 129 169 209 249 299 329 359 389 389 389 389 359 299 229 179 129 99
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цената е дадена за наем на соба за 7 ноќевања, во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд
Клима уред со доплата 5 еур на ден – Wi-fi Интернет бесплатно
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Finikas Studios – Golden Beach

 • Oколу 50m од плажа
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Двокреветни студиа
 • опремена мини кујна
 • цена за наем на соба

 

Alexandra rooms – Skala Potamia ( Golden Beach )

Вила Александра – Скала Потамиа Мај Јуни Јули Август Септември
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио прв спрат 79 89 159 199 249 299 339 369 409 425 425 425 425 399 349 269 219 169 119
1/3 студио приземје 69 79 149 189 239 289 329 359 399 415 415 415 415 389 339 259 209 159 109
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цената е дадена за наем на соба за 7 ноќевања, во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд
Клима уред – Wi-fi Интернет бесплатно
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 Alexandra rooms-  Skala Potamia ( Golden Beach )

 • околу 50m од плажа
 • БЕСПЛАТНО користење на клима уред
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Трокреветни студиа
 • опремена кујна
 • цена за наем на соба

Studios Liolios 2 –  Skala Potamia ( Golden Beach )

Вила Лиолиос 2 – Скала Потамиа Јуни Јули Август Септември
02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио 159 199 239 289 329 359 409 425 425 425 425 399 349 269 219 169 119
  / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цената е дадена за наем на соба за 7 ноќевања, во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд
Клима уред – Wi-fi Интернет бесплатно
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Studios Liolios 2 – Skala Potamia (Golden Beach)

 • околу 100m од плажа
 • БЕСПЛАТНО користење на клима уред
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Трокреветни студиа
 • опремена кујна
 • цена за наем на соба

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Користење на клима уредот се доплаќа на лице место
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 50€ • Битола 55€ • Куманово  55€
• Велес 50 € • Прилеп 55€ • Штип 55€
• Неготино 50€ • Струга 55€ • Радовиш 55€
• Удово 50€ • Охрид 55€ • Струмица 55€
• Граничен премин 50€ • Кичево 55€
• Ресен 55€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користат седиште)