info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 28 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

VIHREN PALACE 4*

 

 

Хотелот се состои од зграда на пет спрата и поседува конфортни и просторни соби со кујна, a la carte мени,ресторан,меана,бар,ноќни клуб,интернет,спа центар(затворен базен,сауна,хамам,џакузи) квалитетна услуга.

Хотелот е на 500 метра од центарот на Банско и околу 80 метри од гондолата. Обезбеден е трансфер до гондолата.

Хотелот поседува 145 соби.еднокреветни соби,студија,апартмани со една спална,апартмани со две спални,мазонети(еднокреветни и двокреветни)

Сите соби имаат: кујна,греење,сателитска телевизија,телефон,мини бар,фен за коса,купатило со када и туш кабина.балкон

Апартман со една спална: спална соба,дневна соба со кујна,купатило со када и туш кабина

Апартман со две спални: две спални соби,дневна соба со кујна,купатило со када и туш кабина

Мазонети:салон со кујна на прв спрат, две спални соби на вториот спрат

VIHREN PALACE SKI & SPA 4* – Bansko
http://www.vihrenpalace.com/
Early bookings:
15 % Попуст за резервации направени до 01.10.2017 и 100% уплатени до 10.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 16.11.2017 и 100% уплатени до 21.11.2017
Дополнителни попусти:
7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12 за пристигнување во период 02.01.-01.04.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
Попуст за групи:
10 % Попуст за резервации со минимум 20 лица на редовно легло кои плаќаат полна сума во една резервација со ист период и минимум престој 2 ноќевања и дата на пристигнување во период 02.01.-15.04.2018.
*Попустот за групи НЕ се комбинира со дополнителните попусти или EB попустот!
BED AND BREAKFAST
STUDIO-минимум 1+1; максимум 2+1/ 3 01.12-27.12.17;
10.03-15.04.18
28.12-01.01.18 02.01-09.03.18
По лице во STUDIO BB 33,0 52,3 41,3
Наем на STUDIO / 2 persons/ 66,0 104,5 82,5
STUDIO – SGL USE 46,2 72,6 58,3
STUDIO + EXTRA BED / 3 adults/ 85,8 135,3 110,0
1 adult+ 1 Chd (00-05,99) 46,2 72,6 58,3
1 adult+ 1 Chd (06-11,99) 49,5 78,4 61,9
1 adult+ 2 Chd (00-05,99) 46,2 72,6 58,3
1 adult+ 2 Chd (6-11,99) 49,5 78,4 61,9
1 adult+ 1 Chd (6-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 49,5 78,4 61,9
2 adults + 1 Chd (00-5,99) 66,0 104,5 82,5
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 66,0 104,5 82,5
APP 1-Bedroom-минимум 2; максимум 2+2/3 +1 01.12-27.12.17;
10.03-15.04.18
28.12-01.01.18 02.01-09.03.18
По лице во APP 1-Bedroom BB 38,5 57,8 46,8
Наем на APP 1-Bedroom /2 persons / 77,0 115,5 93,5
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 adults/ 96,8 155,1 121,0
1 adult+ 1 Chd (00-05,99) 77,0 115,5 93,5
1 adult+ 1 Chd (06-11,99) 77,0 115,5 93,5
1 adult+ 2 Chd (00-05,99) 77,0 115,5 93,5
1 adult+ 2 Chd (06-11,99) 77,0 115,5 93,5
1 adult+ 1 Chd (06-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 77,0 115,5 93,5
1 adult+ 3 Chd (00-05,99) 77,0 115,5 93,5
1 adult+ 3 Chd (06-11,99) 85,8 126,5 104,5
1 adult+ 2 Chd (06-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 77,0 115,5 93,5
1 adult+ 1 Chd (06-11,99)+ 2 Chd ( 00-05,99 ) 77,0 115,5 93,5
2 adults + 1 Chd (00-05,99) 77,0 115,5 93,5
2 adults + 1 Chd (06-11,99) 77,0 115,5 93,5
2 adults + 2 Chd (00-05,99) 77,0 115,5 93,5
2 adults + 2 Chd (06-11,99) 85,8 126,5 104,5
2 adult+ 1 Chd (06-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 77,0 115,5 93,5
3 adults + 1 Chd (00-05,99) 96,8 155,1 121,0
3 adults + 1 Chd (06-11,99) 96,8 155,1 121,0
APP 2-Bedroom-минимум 3+1; максимум 4+1 01.12-27.12.17;
10.03-15.04.18
28.12-01.01.18 02.01-09.03.18
По лице во APP 2-Bedroom BB 31,6 45,4 37,1
Наем на APP 2-Bedroom /4 persons/ 126,5 181,5 148,5
3 adults + 1 Chd (00-05,99) 110,7 158,8 129,9
3 adults + 1 Chd (6-11,99) 110,7 158,8 129,9
3 adults + 2 Chd (00-05,99) 110,7 158,8 129,9
3 adults + 2 Chd (6-11,99) 110,7 158,8 129,9
3 adults + 1 Chd (6-11,99) + 1 Chd ( 00-05,99 ) 110,7 158,8 129,9
4 adults + 1 Chd (00-05,99) 126,5 181,5 148,5
4 adults + 1 Chd (6-11,99) 126,5 181,5 148,5
HALF BOARD
STUDIO-минимум 1+1; максимум 2+1/ 3 01.12-27.12.17;
10.03-15.04.18
28.12-01.01.18 02.01-09.03.18
По лице во STUDIO HB 44,0 63,3 52,3
Наем на STUDIO / 2 persons/ 88,0 126,5 104,5
STUDIO – SGL USE 60,5 88,0 71,5
STUDIO + EXTRA BED / 3 adults/ 118,8 168,3 143,0
1 adult+ 1 Chd (00-05,99) 60,5 88,0 71,5
1 adult+ 1 Chd (06-11,99) 66,0 94,9 78,4
1 adult+ 2 Chd (00-05,99) 60,5 88,0 71,5
1 adult+ 2 Chd (6-11,99) 66,0 94,9 78,4
1 adult+ 1 Chd (6-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 66,0 94,9 78,4
2 adults + 1 Chd (00-5,99) 88,0 126,5 104,5
2 adults + 1 Chd (6-11,99) 88,0 126,5 104,5
APP 1-Bedroom-минимум 2; максимум 2+2/3 +1 01.12-27.12.17;
10.03-15.04.18
28.12-01.01.18 02.01-09.03.18
По лице во App 1-Bedroom HB 49,5 68,8 57,8
Наем на APP 1-Bedroom /2 persons / 99,0 137,5 115,5
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 adults/ 129,8 188,1 154,0
1 adult+ 1 Chd (0-05,99) 99,0 137,5 115,5
1 adult+ 1 Chd (06-11,99) 99,0 137,5 115,5
1 adult+ 2 Chd (00-05,99) 99,0 137,5 115,5
1 adult+ 2 Chd (06-11,99) 99,0 137,5 115,5
1 adult+ 1 Chd (06-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 99,0 137,5 115,5
1 adult+ 3 Chd (00-05,99) 99,0 137,5 115,5
1 adult+ 3 Chd (06-11,99) 116,6 157,3 135,3
1 adult+ 2 Chd (06-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 99,0 137,5 115,5
1 adult+ 1 Chd (06-11,99)+ 2 Chd ( 00-05,99 ) 99,0 137,5 115,5
2 adults + 1 Chd (00-05,99) 99,0 137,5 115,5
2 adults + 1 Chd (06-11,99) 99,0 137,5 115,5
2 adults + 2 Chd (00-05,99) 99,0 137,5 115,5
2 adults + 2 Chd (06-11,99) 116,6 157,3 135,3
2 adult+ 1 Chd (06-11,99)+ 1 Chd ( 00-05,99 ) 99,0 137,5 115,5
3 adults + 1 Chd (00-05,99) 129,8 188,1 154,0
3 adults + 1 Chd (06-11,99) 129,8 188,1 154,0
APP 2-Bedroom-минимум 3+1; максимум 4+1 01.12-27.12.17;
10.03-15.04.18
28.12-01.01.18 02.01-09.03.18
По лице во APP 2-Bedroom HB 42,6 55,3 48,1
Наем на APP 2-Bedroom /4 persons/ 170,5 221,1 192,5
3 adults + 1 Chd (00-05,99) 149,2 193,5 168,4
3 adults + 1 Chd (6-11,99) 149,2 193,5 168,4
3 adults + 2 Chd (00-05,99) 149,2 193,5 168,4
3 adults + 2 Chd (6-11,99) 149,2 193,5 168,4
3 adults + 1 Chd (6-11,99) + 1 Chd ( 00-05,99 ) 149,2 193,5 168,4
4 adults + 1 Chd (00-05,99) 170,5 221,1 192,5
4 adults + 1 Chd (6-11,99) 170,5 221,1 192,5
Новогодишна Вечера Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) за возрасен / за дете 6-11,99 85,00 / 25,00
Минимум престој 1 1 1
Release 20 30 20
Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)
7 28 14
Пенали за отказ на резервација 30% 30% 30%
Пенали за отказ на резервација 3-0 денови пред пристигнување 50% 50% 50%
Пенали за NO show 100% 100% 100%
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ
Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.      
     

далечина од

Далечина од центарот: 800 m
Жичара: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Ресторан
Менувачница
Хемиско чистење
Салон за убавина
Велнес центар
Спортска сала
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Таверна
Лоби бар
Ски гардeробер
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Планинарење

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
Кујна
Сателитска ТВ
Клима Уред (во некои од собите)
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8292
Y координати: 23.4775

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Зона за релаксирање
Mасажа третмани