info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 дена/ секоја Сабота
Локација: Паралија, Грција
Цена: Од 39 Еур/наем на студио
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Вила Атина

 

 

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица одалечена 20 метри од плажа. Секоја соба располага со опремена кујна, wc, плазма телевизор и клима. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани.
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

ЦЕНОВНИК НА 7 НОЌИ                                      
Вила Атина Б кат Лептокарија 20мт       Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио ЕКО 39 79 99 139 159 189 199 219 229 259 259 259 239 239 179 139 99 69 49
1/2 студио 49 89 109 159 179 209 229199 239 249 289 289 289 269 269 199 159 119 79 49
1/3 студио 69 99 129 179 199 229 249209 269 289 299 299 299 289 289 219 189 139 89 59
Апартман 2/4 лица 79 119 159 209 219 279 309 339 359 379 379 379 359 339 299 199 159 109 79
                                       
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:
* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден * Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) – 35 по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40 по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40 по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35 по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35 по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35 по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 
Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€ 
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35 по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35 по лице Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35 по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30 по лице
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Лица над 63год – попуст од 10еур на редовната цена
Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија ( секоја Сабота )
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 04:00 h Скопје (Дрводекор)  04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)  06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола
Поаѓање од Грција:  15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Паралија