info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Вила “Sole a Mare” – Неа Мармарас

 

Вилата „Sole A Mare“ се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ е оддалечена околу 300 метри.  Располагаме со двокреветни студија и четирикреветни апартмани  на прв и втор спрат кои имаат поглед на улица или директен поглед на море (во студијата и апартманите има дополнителни фотелји на расклопување). Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел соодветен на хотелско сместување, кујни, телевизори  и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Станува збор за сосема нов, совршено безбеден објект, а извонредната локација и квалитетот ја вбројуваат оваа вила меѓу топ понудите и за ова лето. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончево колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Вила „Sole A Mare” – Неос Мармарас

Термин:

Ноќевања:

1/2 студио (море)

1/2+1 студио (море)

1/2+1 студио

1/4+1 апартман

1/4+1 апартман (море)

20.05-30.05.2017

10

150 €

200 €

180 €

300 €

340 €

30.05-09.06.2017

10

200 €

250 €

230 €

350 €

390 €

09.06-19.06.2017

10

250 €

300 €

280 €

400 €

440 €

19.06-29.06.2017

10

300 €

350 €

330 €

450 €

490 €

29.06-09.07.2017

10

350 €

400 €

380 €

500 €

550 €

09.07-19.07.2017

10

450 €

500 €

480 €

600 €

650 €

19.07-29.07.2017

10

500 €

550 €

530 €

650 €

700 €

29.07-08.08.2017

10

500 €

550 €

530 €

650 €

700 €

08.08-18.08.2017

10

500 €

550 €

530 €

650 €

700 €

18.08-28.08.2017

10

450 €

500 €

480 €

600 €

640 €

28.08-07.09.2017

10

350 €

400 €

380 €

480 €

520 €

07.09-17.09.2017

10

250 €

300 €

280 €

380 €

420 €

17.09-27.09.2017

10

150 €

200 €

180 €

280 €

320 €

  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
  • Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари.