info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7/9 дена
Локација: Врахос, Јонско море
Цена: од 49 Еур/студио/7 дена
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море. Ова место е лоцирно  помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Врахос е прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има широк кеј на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

Студиа Филанфи – А кат – 50 метри од плажа, прекрасен нов објект со луксузен изглед и тераси кои имаат директеn поглед на море. Вилата располага со прикладни места за паркирање и двор, а се наоѓа во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето. Студијата се опремени со пространи кујни, тоалет, ТВ, клима 5 Еур/ден.

Врахос 2017 Цени по студио                            
    Попусти: -10% за улата до 01,04,2017     -7% за уплата до 01 Мај  
Вила Филанфи А кат Врахос 50 м од море Мај Јуни Jули Август Септември
23 30 06 13 20 27 05 13 21 29 06 14 22 29 05 12 19
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 8 8 8 8 8 8 8 7 7 7 7 7
1/3 студио (3 лица) 89 119 139 199 269 309 379 429 469 469 469 469 379 279 199 159 99
1/3+1 студио (4 лица) 99 129 149 209 289 339 399 449 489 489 489 489 399 299 209 169 109
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.Доплата за клима 5 Еур/ден
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 45€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил) – Трансфер до Битола  – 45€  по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)