info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 ноќи/бус
Локација: Лаганас, Закинтос
Цена: 79 Еур по лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

 

      ЗАКИНТОС-ЛАГАНАС

zakintpano1

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинација за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018 

Вила GIATRAS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 40 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

      Цени по Лице                      
Вила Гиатрас Лаганас Јуни Јули Август Септември
14-22 21-29 28-06 05-13 12-20 19-27 26-03 02-10 09-17 16-24 23-31 30-07 06-14 13-21 20-28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цена по лице во 1/2 студио 159 169 189 209 229 239 239 239 239 229 189 149 119 109 99
Цена по лице во 1/3 студио 149 159 179 199 219 229 229 229 229 219 179 139 109 99 89
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )
**Сите попуст за деца и трето лице важат при сместување со баранито минимум возрасни лица со студио / апартман
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

 

Вила AVRA („Б“ кат.) – оддалеченост од плажа САМО 10 метри, студијата располагаат со кујна, ТВ, ТВЦ, тераса, WI-FI ( бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

      Цени по Лице                      
Вила Авра Лаганас Јуни Јули Август Септември    
14-22 21-29 28-06 05-13 12-20 19-27 26-03 02-10 09-17 16-24 23-31 30-07 06-14 13-21 20-28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цена по лице во 1/2 студио 159 169 189 209 229 239 239 239 239 229 189 149 119 109 99
Цена по лице во 1/3 студио 149 159 179 199 219 229 229 229 229 219 179 139 109 99 89
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )
** За СОПСТВЕН ПРЕВОЗ одобруваме -40 еур ПО ЛИЦЕ
**Сите попуст за деца и трето лице важат при сместување со баранито минимум возрасни лица со студио / апартман
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

 

Вила ANNA („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 50 метри. Сите студиа и апартмани располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 7 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето) и во склопот на истиот се наоѓа и БАЗЕН кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

 

Закинтос 2018 Цени по Лице                      
Вила Ана Лаганас Јуни Јули Август Септември    
14-22 21-29 28-06 05-13 12-20 19-27 26-03 02-10 09-17 16-24 23-31 30-07 06-14 13-21 20-28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цена по лице во 1/2 студио 159 169 189 209 229 239 239 239 239 229 189 149 119 109 99
Цена по лице во 1/3 студио 149 159 179 199 219 229 229 229 229 219 179 139 109 99 89
Цена по лице во 1/4 студио 139 149 169 189 199 209 209 209 209 199 159 129 99 89 79
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )
**Сите попуст за деца и трето лице важат при сместување со баранито минимум возрасни лица со студио / апартман
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

 

  НАПОМЕНА:

  • Попустите можат да се искористат само при користење на пакет аранжман (наем на студио или апартман + автобуски превоз и бродски превоз)
  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од сумата, додека останатите 50% да се доплатат додека е месечниот попуст.
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога се ќе се изврши промената.
  • Датата наведена во ценовникот е дата на поаѓање од Битола во 22:00 часот.

Доплати:
-Доплата за превоз – 80 ЕУР ПО ЛИЦЕ ( автобус + траект )
-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10евра по лице
-Деца од 2-12год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50€)
-Попустот за деца важи при сместување со бараниот минимум возрасни лица во студио
-Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 год во кревет со родител
-Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.
-Патничко и здравствено осигурување.
Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :

16:4530 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
17:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
16:45 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансвер до Велес – доплата 10 Евра по лице
18:00 h Росоман (бензинска пумпа Црна Река)
19:00 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
20:00 h Битола (Пред спортска Сала) 
18:15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – доплата 5 по лице

18:30 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
18:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

19:15 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

zaki0
zaki1
zaki2
zaki3
zaki4
zaki5
zaki6
zaki7
zaki8
zakintpano1
zano1
zano2
zano3
zano4
zaki0 zaki1 zaki2 zaki3 zaki4 zaki5 zaki6 zaki7 zaki8 zakintpano1 zano1 zano2 zano3 zano4