info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 1 ноќ
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 26 Еур по лице за ПП
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Hotel Zara & Spa 4*

Хотел Зара & Спа е ново изграден хотел 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско.  Хотелот нуди бесплатен Wi fi , секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон . Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар

 

Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизортелефон, електричен бокал, сеф (со доплата) Wi-Fi, купатило со туш/кадафен за коса, балкон. 

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет(кауч) и една спална соба, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

Ценовник објавен на 01.08.2017год.

20% Попуст за резервации направени до 30.09.2017, за период на престој од 29.12-05.04.2018, со целосна уплата до 10.10.2017
15% Попуст за резервации направени до 30.10.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2017, со целосна уплата до 10.11.2017
10% Попуст за резервации направени до 30.11.2017, за период на престој од 01.12-05.04.2018, со целосна уплата до 02.12.2017
ZARA HOTEL & SPA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2017
21.12.2017 /
10.04.2018
15.04.2018
B
22.12.2017
26.12.2017
A
27.12.2017
28.12.2017
C
29.12.2017
02.01.2018
D
03.01.2018
10.01.2018
F
11.01.2018
25.01.2018
D
26.01.2018
11.02.2018
F
12.02.2018
04.03.2018
A
05.03.2018
05.04.2018
E
06.04.2018
09.04.2018
STANDARD ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 55 64 55 114 70 62 70 62 55 /
1 Возрасно лице 44 51 44 92 56 49 56 49 44 /
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 44 51 44 92 56 49 56 49 44 /
1 Возр +1 дете (6-11,99) 47 54 47 114 60 52 60 52 47 /
SUPERIOR ДВОКРЕВЕТНА СУПЕРИОР СОБА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 59 70 59 121 77 70 77 70 59 /
2+1 возр лице на екстра легло 80 95 80 163 104 95 104 95 80 /
1 Возрасно лице 48 56 48 97 62 56 62 56 48 /
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 48 56 48 97 62 56 62 56 48 /
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 50 60 50 121 65 60 65 60 50 /
1 Возр +2 Деца(0-5,99) (6-11,99) 50 60 50 121 65 60 65 60 50 /
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 65 77 65 151 85 77 85 77 65 /
2 Возр +1 дете (0-5,99) 59 70 59 121 77 70 77 70 59 /
2 Возр +1 Дете(6-11,99) 74 88 74 151 96 88 96 88 74 /
2 Возр +2 деца (0-5,99) (0-5,99) 59 70 59 121 77 70 77 70 59 /
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 74 88 74 151 96 88 96 88 74 /
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 89 106 89 182 116 106 116 106 89 /
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 80 95 80 163 104 95 104 95 80 /
1-BED ROOM APARTAMENT 1 СПАЛЕН АПАРТМАН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 66 77 66 132 84 79 84 79 66 /
2+1 возр лице на екстра легло 89 104 89 178 113 107 113 107 89 /
2+2возр лица на екстра легло 112 131 112 224 142 135 142 135 112 /
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 66 77 66 132 84 79 84 79 66 /
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 83 96 83 165 105 99 105 99 83 /
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 66 77 66 132 84 79 84 79 66 /
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 83 96 83 165 105 99 105 99 83 /
2 Возр +2 деца (6-11,99) (6-11,99) 99 116 99 198 125 119 125 119 99 /
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 89 104 89 178 113 107 113 107 89 /
3 Возр +1 дете (6-11,99) 106 123 106 211 134 127 134 127 106 /
RELEASE DAYS 7//7 14//14 7//7 30//28 14//14 14//14 14//14 14//14 7//7 14//14
Период на продажба Период на престој Промоции – Ноќевања = Ноќевања
04.05.2017 21.12.2017 01.12.2017 21.12.2017 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
04.05.2017 28.12.2017 22.12.2017 28.12.2017 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
04.05.2017 25.01.2018 03.01.2018 25.01.2018 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
04.05.2017 04.03.2018 19.01.2018 04.03.2018 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
04.05.2017 05.04.2018 05.03.2018 05.04.2018 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
Доплати Период на продажба Период на престој Возрасен Деца
од год до год Цена
Велигден.ручек (задoлжителен) 27.04.2017 08.04.2018 08.04.2018 08.04.2018 13 EUR 6 11,99 8 EUR
Новогод.вечера (Опционално) 28.04.2017 31.12.2017 31.12.2017 31.12.2017 55 EUR 4 11,99 27.5 EUR
Божиќ.вечера (Опционално) 28.04.2017 25.12.2017 25.12.2017 25.12.2017 20 EUR 4 11,99 10 EUR

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-2 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур 

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса. 

Генерални услови:
Во цената е вклучено: внатрешен базен, суна, парна бања, фитенс, џакузи, пелакс зона, детска соба, ski гардероба за опрема, трансфер до гондолата со определена сатница, сеф-2еур на ден, Wi-Fi низ целиот хотел. Во цената не се вклучени влечки за Спа – 1,5еур по пар.
Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место
Early Booking и промоциите можат да се комбинираат само во период од 01.12-21.12 и 05.03-05.04.2018
Новогодишната вечера и Божиќниот ручек не се задолжителни
Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.
Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 29.12. до 03.01.!
За гостите кој немаат резервирано новогодишен пакет, ке бидат послужени со ручек на 01.01.2017
Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.
Минимум престој
Ноќевања Од до
3 23.12.2017 26.12.2017
5 29.12.2017 03.01.2018
Политика на отказ, прикажано по периоди на престој
Дата од Дата до Политика на отказ
01.12.2017 22.12.2017 Отказ од 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали
23.12.2017 26.12.2017 Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали
27.12.2017 28.12.2017 Отказ од 21 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали
29.12.2017 03.01.2018 Отказ од 14 до 50 пред пристигање без пенали/ доцен отказ 100% пенали,без рефундација
04.01.2018 10.01.2018 Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали
11.01.2018 26.01.2018 Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали
27.01.2018 11.02.2018 Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали
12.02.2018 05.03.2018 Отказ од 14 до 50 дена пред пристигање без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали
06.03.2018 15.04.2018 Отказ од 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали / доцен отказ 1 ноќевање пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

попустите не може да се комбинираат,
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ARIES ТRAVEL“.