from €70,00
Book Now

Викенд во Валона

0/5
Created with Sketch.

Duration

2 дена

Created with Sketch.

Tour Type

Specific Tour

Created with Sketch.

Group Size

3 people

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Викенд во Валона - на брегот на Јадранско и Јонско море [gallery link="file" ids="15368,15367,15400,15402"] Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “,... More
Print Friendly, PDF & Email

Викенд во Валона – на брегот на Јадранско и Јонско море

Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 130 леки. Отприлика 1:2 е соодносот со македонскиот денар.

1 ноќевање со појадок + бус

1 ден: 11.07.2020 Сабота  Поаѓање за Валона  од Битола на паркингот Спортска сала во 03.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Ќафасан  низ Албанија по новиот автопат. Пристигнување во Валона  во претпладневните часови, сместување во хотел 3* во областа Уј Фтот. Вечерта организирана  прошетка до град со можност за шопинг  со како и можност за организирана вечера со музика (факултативно 15 Еур). Ноќевање1.

2 ден: 12.07.2020 Недела Појадок. По појадокот  слобиден ден за  уживање во тиркизното море.  Попладне vo 17 часот, поаѓање за Македонија со попатни одмори. Пристигнување во Битола во доцните вечерните часови.

ЦЕНА: 50 евра (3.100 денари)

Деца 2 -12 години 35 Еур. Сопствен превоз -20 Еур од цената.

Во цената се пресметани следните услуги:

 • Превоз со туристички автобус на дадената релација

 • Сместување во хотел во Валона (Уј Фтот) на база 1 ноќевање со појадок

 • Излет до градот Валона

 • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

 • Организирана вечера со пијалок (15 Еур)

 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. Ариес

Less

Included/Excluded

 • Во цената се пресметани следните услуги:
 • Превоз со туристички автобус на дадената релација
 • Сместување во хотел во Валона (Уј Фтот) на база 1 ноќевање со појадок
 • Излет до градот Валона
 • Организација и пратител на патувањето
 • Во цената не се пресметани следните услуги:
 • Организирана вечера со пијалок (15 Еур)
 • Патничко осигурување

Tour's Location

Reviews

0/5
Based on 0 review
Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Cleanliness
0 /5
Room(s)
0 /5
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €70,00 per person

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox